Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

AMD Temash İşlemcili Notebook’lar Çıkıyor

AMD Temash İşlemcili Notebook’lar Hazır

amd temash pcdonanim.com

AMD’nin uzun süredir beklenen Jaguar mimarili Temash işlemcileri önümüzdeki ay sonu notebook’larda kullanılmak üzere geliyor.

WCCFtech’in yaptığı habere göre piyasaya ilk olarak ACER’ın Aspire V5 modelinde geliyor. 28 nm üretimi dört çekirdekli ve Jaguar mimarili A6-1450 APU’su SoC yani çipsete entegre formda. 1 Ghz hızında çalışan işlemci Turbo modunda ise 1.4 Ghz hızana kadar ulaşabiliyor ve maksimum TDP değeri ise 4 ile 6 Watt arasında değişkenlik gösteriyor. 2 MB L2 bellekle gelen işlemciye de 300 Mhz hızında ( Turbo ile 500 ) HD8280 dahili grafik birimi eşlik edecek. Temash APU’lu dizüstü ve tablet modellerinin önümüzdeki aydan itibaren satışa çıkacak.

4 Watt TDP’ye sahip Quad Core işlemciler fiyat açısından oldukça cazip görünüyor. Eğer siz de batarya ömrünü önemseyenlerdenseniz yeni nesil Temash serisine bir göz atın.

Bu arada, AMD Mayıs başında iki yeni FX işlemcinin de satışına başlıyor. Fx-4350 ve 6350 modelleri mevcut FX serisinin güncellenmiş ve hızlandırılmış modelleri olacak.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ