Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Android Lollipop En Önemli Özelliği

Google yeni işletim sistemi Android Lollipop 5 de öyle bir özellik var ki

Android Lollipop En Önemli Özelliği yavaş yavaş duyulmaya başlıyor. Bunlardan birtanesi tüm verilerinizi şifreleme yani kriptolama özelliği ile birlikte gelecek.

Google yeni işletim sistemi Android Lollipop 5 de öyle bir özellik var ki kullanıcılar buna hayran kalacak, bu nedir diye soranlarınız için kısa bi açıklama yapmamız yerinde olur.

Akıllı telefon kullanıcıları telefonda bulunan tüm veri ve yazılım kısımlarını şifreleyebilecek yani kriptolu yapabilecek.

Bu özellik ile birlikte tüm verileriniz yazılımlarınız kişisel bilgileriniz şifreleniyor ve şifre ile koruma altına alınıyor, yalnızca siz şifreyi girip kriptonun kilidini açtığınızda kullanılabilir hale geliyor. Şifreyi bilmeyen herhangi birisi kesinlikle verilerinize ulaşamıyor buda sizin kişisel bilgilerinizi koruma altına almış oluyor.

Herhangi bir şekilde müdahale edilmesi durumunda uygulama kendisini devre dışı bırakılmasına şuan için izin vermiyor. Görev yöneticisi gibi yada donanım dan programı durdurma gibi bir uygulama söz konusu olmuyor.

Android 5 yazılım güncellemesi gelen cihazların çoğunda bu kripto ‘lama özelliği olacak, kullanıcı kendisi bu özelliği açıp kapatabilmesi olanağı sunulacak.

Android Lollipop Kripto özelliği sayesinde gerek donanım gerek se kullanıcıların yazılım uygulama oyun yada kişisel bilgilerini koruma altına alarak performans olarak büyük bir etkisi oluyor.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ