Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Android Telefonları Yedek Alma

Birçok andorid kullanıcısı telefonunu rom yüklerken tereddüt ediyor. İyi çıkıp çıkmayacağından. Yada başka sorunlar yaşama telaşından.

Telefonunuza rom yüklemeden önce yapmanız gereken telefonununuzun android yazılımını yedeklemek. Bunu yapmak için birçok program mevcut. Bunlardan biraz bahseedelim.
Android Telefonlarda Yedek Alma Nasıl Yapılır?

İşte bu biraz sorun olabilir. Çünkü android teelfonların gelişmiş bir sistem yedek alma olayı yok. Bunun için mecburen uygulama kullanmanız gerekecek. Ücretli ve ücretsiz olarak bulabileceğiniz bu programların aralarındaki fark normal bilgisayarınızdaki programlar gibi düşünün ya bir aylık deneme sürümü verenler var, ya da yedek alırken MB sınırı koyanlar gibi.

Bana soracak olursanız bu programları parası ile satın alın çünkü programların fiyatları çok cüzi miktarda. Olayı riske atmanın bir anlamı yok derim.

NOT 1: Yedekleyeceğiniz SMS XML dosyalarını güvenli bir şekilde saklayınız. Okunmasını istemediğinz mesajlar üçüncü kişiler tarafından okunabilir.
NOT 2: Alacağınız yedek telefonunuzun hafızasında olacak. Titanium programını kullandıysanız mesela (TitaniumBackup gibi) klasörü altında bulunacaktır. Bu yedeği telefon hafızasından başka bir alana taşıyınız.

Play Store’deki En Çok İndirilen Ücretsiz Bekap Alma Uygulamaları:
Titanium Backup root
AppMonster Free Backup Restore
My Backup
GO Backup Pro
Super Backup SMS & Contacts

Play Store’deki En Çok İndirilen Ücretli Bekap Alma Uygulamaları:
Titanium Backup PRO Key ★ root (6,39$)
My Backup Pro (4,99$)
ROM Toolbox Pro (4,99$)
AppMonster Pro Backup Restore (3,41$)

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ