Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Android Uygulamaları PC de Açma

Android uygulamaları bilgisayarda açmak için yapmanız gereken bir iki adım var. Ve daha sonra android uygulamaları bilgisayarda açma olayını çözmüş olacaksınız.

Bilindiği gibi android için binlerde hatta milyonlarca uygulama var. Ve bunlardan en büyüğü olanda Google Play. Buradan indirdiğimiz bir çok uygulamayı telefonumuza yüklüyoruz ve sonra beğenmeyip tekrar kaldırıyoruz. Bu telefonun hafızasını ve belleğini etkiliyor. Bunun için indirdiğiniz android uygulamaları önce bilgisayarınızda test edin ve beğenirseniz telefonunuza yükleyin. Böylece telefonunuz temiz kalsın.

Bunin için BlueStacks programını indirmeniz gerekiyor.  Android uygulamasını bilgisayarımızda çalıştırmamıza imkan tanıyan bu program ile  Android emülatörü yapmış oluyorsunuz.

BlueStacks programını İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Şimdi gelelim buluestacks programı nasıl kurulur ve nasıl kullanılır olayına. Bunu kısaca resimli olarak anlatmak gerekirse:

  • BlueStacks programını kurarken yapmanız gereken birşey yoktur. İndirdiğiniz programa çıklayıp Next -Next- Finish şeklinde kurulumu yapabilirsiniz.
  • BlueStacks kurulumunu bitirdikten sonra  masaüstünüze oluşan Start BlueStacks kısayolunu tıkayın ve aşağıdaki gibi bir pencerenin gelmesini bekleyin.

BlueStacks 1 pcdonanim.com

  • Bu ekran pc donanım parçalarınızın hızına bağlı olarak bir süre sizi bekletecek daha sonra One time setup gel (aşağıdaki reismde göreceğiniz üzre) gelecek Continue butonunu tıklayın. Daha sorna BlueStacks uygulamasına bir Google hesabı ekleyin.  Bu zorunludur. Google hesabınızın üzerine BlueStacksı yükleyeceğiniz Android uygulamaları için geçerlidir. Aynı Android cihazlarda olduğu gibi BlueStacks’da da Google hesabı tanımlamalısınız.

BlueStacks 2 pcdonanim.com

  • Aşağıdaki ekran geldiğinde  Gmail hesabınız varsa mevcut hesap butonuna basınız ve olan hesabınızı girinizi. Eğer yoksa yeni hesap butonunu basarak kendinize bir gmail hesabı oluşturunuz.

BlueStacks 3 pcdonanim.com

  • Mevcut hesaba tıklarsanız aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Buraya mevcut hesabınızın kullancı adını ve şifresini gireceksiniz.

BlueStacks 4 pcdonanim.com

  • Şifrenizi girdikten sonra oturum aç butonuna basınız. Bluestacks için Google oturumunu açtığınızda One time setup ekranı karşınıza tekrar gelecek.

BlueStacks 5 pcdonanim.com

  • Let’s go butonuna basarak bu ekranı geçiniz. Programı artık yüklemiş olduk. Şimdi Google Play üzerinden indirme yapabilir ve android uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Altarnetif program olarak da Android apps on Windows PC Demo programını kullanabilirsiniz.

Android apps on Windows PC Demo Özellikleri

Destekler Android 4.0 ICS (Ana Sürüm yeni ) ve 2.3 Gingerbread (Basic Version)

Windows XP/Vista/7, 32/64 bit üzerinde çalışır

Sabit diskinize (resim gönderme ve alma yeni )

Simüle SD kart işlevselliği – kaydetmeden uygulamayı veri sağlar

Kayıtlı Devlet – yeniden hızlı sağlar

Online multi-player oyun etkinleştirir

Dinamik dönen – telefon benzeri anlık tepkisi

Ses kontrol düğmeleri

Çekilebilir kontrol panel

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ