Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Apple Güvenlik Açıkları

İphone kullanan tüm akıllı telefon kullanıcıları güvenlik açıklarından habersiz

İphone kullanan tüm akıllı telefon kullanıcıları güvenlik açıklarından habersiz , bir çok akıllı telefon kullanıcısı telefonlarında bir çok özel bilgiler özel belgeler saklıyor , ancak bu sadece apple için değil tüm akıllı cihazlar içinde geçerli oluyor. ;

Apple Güvenlik Açıkları nı hackerler Apple ın bulut uygulaması olan iCloud geçtiğimiz günlerde bir hack saldırısına uğrayarak ünlü modellerin sanatçılarından özel veri ve belgelerine ulaşmıştı , bunu da tüm dümnya ile paylaşarak apple icloud bulut yazılım ının açığı sayesinde bu özel belgelere ulaşabilmişti.

Apple-Kullanıcılarına-Kötü-Haber-pcdonanım

icloud bulut yazılım ı gerçek manada korunaklı değil, nedeni ise sizin özel verileriniz tamamen sanal internet ortamında bir sunucuda saklanıyor. Sanal sunucu da bir depolama alanı var, apple bunu size belli bir alan sunuyor, hacker ile bu icloud yazılımının açığını bularak tüm akıllı telefon kullanıcılarının özel verilerine ulaşmayı başardı.

Burada akıllı telefon kullanıcılarının gerçek mana da öğrenmesi gereken şey, hiçbir bilgi veya belge gizli değildir. Özel verilerinizi akıllı cihazlarınız yerine kendi depolama alanlarınızda saklayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ