Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Casper’dan Nirvana 14 inç Ultrabook

Casper'ın 14 İnç'lik Ultrabook Tanıtımı Yapıldı

Ultrabook’lar inceliği ve uzun pil ömürleriyle kullanıcılar tarafından sevilen bir notebook haline geldi. Fakat Ultrabook modellerinin fiyatı da diğer notebook modellerine göre hayli yüksek.

PCD-promo_casper-nirvana-cgep987-4k00v

Casper Nirvana CGE.P987-4K00V-P kodu ile gelen ürün, Intel‘in Pentium 987 işlemcisi ile geliyor. Çift çekirdekli yapıda olan işlemci, 1.5 GHz hızında çalışıyor.  Ultrabook modellerindeki Core ailesi işlemciler gibi 3 ve 4 MB önbellek yerine, 2 MB önbelleğe sahip olan işlemcinin içerisindeki grafik işlemcisi de düşük tutulmuş. Standart Intel HD Graphics‘e yer verilen ürün, oyunlar için iddialı olmasa da günlük işlemler için yeterli gücü kullanıcılarına sunuyor. 32nm teknolojisiyle üretilen işlemci, 17 watt güç tüketimine sahip.

4 GB DDR3 bellek ve 320 GB hard diske sahip olan üründe, 14 inç’lik  1366 x 768 piksel çözünürlüğünde parlak ekran barındırıyor.

Üzerinde iki adet USB 2.0 ve bir adet 3.0′a yer verilen cihaz, HDMI veVGA görüntü çıkışlarına da sahip. 1.72 kilogram seviyesinde ağırlığıyla pek çok Ultrabook adında satılan modelden hafif olan ürün, 21mm inceliğiyle de normal notebooklara göre daha ince bir yapıda.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ