Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Corning Gorilla Glass 4 Yakında Akıllı Telefon Kullanıcılarıyla

Cep telefonu ekranları artık daha sağlam ve daha güvenilir olacak galiba.

Akıllı telefonlar son yıllarda teknolojik, donanım ve yazılım olarak oldukça ilerledi. Bunun yanı sıra artık dayanıklılıkta çok önemli. Akıllı telefonlarımızın en zarif yeri ise ekranları.

Bilindiği gibi Corning firması akıllı telefonlar için ekran üreten başlıca firmalardan biri. Çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ve bu gün kullanıcılara iyi haber olarak dördüncü nesil ekranlardan olan Corning Gorilla Glass 4’ü duyurdu.

Corning yetkililerinden yapılan açıklamaya göre Corning Gorilla Glass 4 rakiplerine göre yada kendi sınıfındaki ekranlara göre iki daha sert. Hal böyle iken düşmelerde kırılganlığa karşı diğer ekranlardan daha dayanıklı.

Gorilla Glass 4 geliştirilirken gerçek dünyada gaspar alan cihazlar incelenmiş ve hasarların %70’inin keskin temas ya da cihaz ekran üstüne düşmesi sonucunda oluştuğu belirlenmiş. Corning mühendisleri bu verileri de göz önüne alarak Gorilla Glass 4’ü alüminosilikat ile güçlenmemişler.
Corning’ten yapılan açıklamada Gorilla Glass 4’ün test için Apple, Samsung ve Microsoft Mobile gibi akıllı telefon üreten büyük firmalara gönderildiği bilgisi geldi.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ