Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Corsair micro-ATX Bilgisayar Kasası: Obsidian 350D İncelemesi

Corsair'dan Obsidian Serisi Yeni Bilgisayar Kasası: Obsidian 350D

pcdonanim.com-Corsair-Obsidian-350D-1Pazarda kendine iyi yer edinmeyi başaran Corsair firması, bu kez de karşımıza Obsidian serisi yeni bilgisayar kasası 350D‘yi duyurdu. Detaylara geçmeden önce micro-ATX form faktöründe hazırlanan 350D‘nin, pencereli ve penceresiz olmak üzere iki farklı model ile geldiğini bilmekte yarar var. Pencereli model, özellikle modifiye meraklılarının ilgisini çekebilir.

Fiziksel özelliklerini incelediğimizde, 440 mm x 45 mm x 450 mm boyutlarında ve yaklaşık 6 kg ağırlığında tasarlanan 350D, çelikten ve zımparalanmış alüminyumdan imal edilmiş bir kasa olarak karşımıza çıkıyor. Micro-ATX / mini-ITX form faktöründeki anakartlara, maksimum 160 mm yüksekliğinde işlemci soğutucularına ve maksimum 180 mm uzunluğunda güç kaynaklarına destek veren bilgisayar kasasında, ekran kartları için 380 mm kadar boşluk bırakılmış. Üst segment ekran kartlarıyla yer problemi yaşamaksızın kullanılabilen bilgisayar kasasının, üst kısmına ya da ön kısmına sıvı soğutma için 240 mm uzunluğunda radyatör montajı imkanı sunuyor.
2 adet 5.25-inç’lik sürücü bölmesini, 2 adet 3.5-inç’lik sürücü bölmesini, 2 adet 2.5-inç’lik sürücü bölmesini, 5 adet PCI / PCI-Express genişletme slotunu ve kauçukla kamufle edilmiş kablo saklama kanallarını beraberinde getiren 350D’ye toplamda 5 adet fan bağlanma imkanı da sunulmuş. Bilgisayar kasasının ön kısmına 140 mm çapında fan; arka kısmına ise 120 mm çapında fan halihazırda ekli olarak geliyor.
Ön panelinde 2 adet USB 3.0 portu, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi yer alan ve güç kaynağı bölmesinin hemen altına çıkarılabilir toz filtresi yerleştirilen 350D’nin pencereli modeli 109.99$‘dan, penceresiz modeli ise 99.99$‘dan satılacak. Sevkiyatların önümüzdeki aydan itibaren başlaması bekleniyor.
Obsidian 350D’nin daha detaylı görsellerine, aşağıdaki fotoğraf galerimizden inceleyebilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.



FOTO GALERİ



VİDEO GALERİ