Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

CTRL ALT DELETE Görev Yöneticisi Sorunu Resimli Anlatım

Ctrl+Alt+Delete Görev Yöneticisi Sorunu Çözümü (Resimli Anlatım)

Bilgisayar kullanıcılarını sinir etmekte üzerine olmayan görev yöneticisi kendi kendine devre dışı bırakılmış ve  Ctrl+Alt+Delete tuşlarına bastığınızda “Görev Yöneticisi, Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı” gibi bir hata alıyorsanız sizin için kötü bir haber olabilir. Bilgisayarınız casus yazılımlar tarafından ele geçirilmiş ya da virüs bilgisayarınızı esir almış olabilir. Ctrl+Alt+Delete tuş kombinasyonu ile karşımıza çıkan görev yöneticisi bazı zararlı yazılım ve uygulamalar sayesinde devre dışı kalmaktadır.

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi-1

 

 

Resimde gördüğümüz gibi görev yöneticisine hiçbir şekilde erişemeyenler için kötü bir haberimiz var. Bilgisayarınızda zararlı yazılımlar mevcut ve görev yöneticisini devre dışı bırakmış. Fakat paniğe gerek yok. Bu casus yazılımları çeşitli antivirüs veya Spy temizleyiciler ile temizleyebilirsiniz. Fakat kesin çözüm olarak resimdeki yönergeleri takip ederek bu sorunu kolayca halledebilirsiniz.

 

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi

 

 

Resimdeki gibi “Görev Yöneticisini Başlat” kısmı aktif değilse 2. resmimizdeki gibi başlat kısmına gelip kısa yoldan hallederek “gpedit.msc” yazacağız.

 

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi-2

 

Daha sonra karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi “Yerel Grup İlkesi Düzenleyici” tablosu çıkacak. Çıkan menüden “Kullanıcı Yapılandırması” bölümünün alt menüsünden “Sistem” kısmına gelerek resimdeki gibi “Kayıt Defteri Araçlarına Erişimi Engelle” bölümüne çift tıklayarak giriş yapıyoruz.

 

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi-3

 

Daha sonra resimde gördüğümüz menü gelecektir. Yine burada resimde gördüğümüz gibi “yapılandırılmadı”, “etkin”, “devre dışı bırakıldı” sekmesinden “Devre Dışı Bırakıldı” butonunu seçerek tamam diyoruz.

 

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi-4

 

Daha sonra yine aynı “Sistem” menüsünden en üstteki Ctrl+Alt+Del Seçenekleri kısmına çift tıklandığında resimdeki menü açılacaktır.

 

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi-5

 

Daha sonra karşımıza yine aşağıdaki resimdeki gibi bir menü gelecek. Bu menüden de “Görev Yöneticisini Devre Kaldır” sekmesini seçerek menüdeki gibi yine “Devre Dışı Bırakıldı” kısmını işaretleyerek tamam butonuna bastığınızda sorununuz hallolacaktır.

 

PCD-gorev-yoneticisi-devre-disi-6

 

 

Fakat bir şeyi daha hatırlatmakta fayda var. Bu sayede sadece görev yöneticisini tekrar aktif hale getiriyoruz. Bilgisayarınızdaki casus yazılımlar ya da virüsleri herhangi bir şekilde silinmiş değildir. Antivirüs yazılımları veya spy yazılımları ile casus yazılımları temizleyerek kesin çözüm olacaktır.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ