Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Facebook Telefonu 4 Nisan’da Geliyor

Facebook'un Telefonu 4 Nisan'da Düzenlenen Etkinlikte Tanıtılacak

Facebook‘un 4 Nisan’da düzenleyeceği etkinlikte tanıtılacağı yönündeki haberler gittikçe güçleniyor. Buna bağlı olarak tanıtımı yapılması beklenen telefonun teknik ve yazılımsal özellikleri sızdı.

PCD-Facebook-Telefonu-manset

Facebook‘un 4 Nisan 2013’te TSİ 20:00‘da düzenleyeceği etkinlikte kendi telefonunu tanıtacağına dair dedikodular vardı.

Görünen o ki Facebook davetiyede kullandığı “Come See Our New Home on Android” cümlesiyle bizlere bir ipucu vermiş olabilir. Çünkü Android Police‘in yaptığı habere  göre Facebook‘un Android tabanlı işletim sistemi ile sunacağı yeni telefonunun adı “Facebook Home” olacak.

PCD-Facebook-Telefonu-2

Bu iddiasını henüz yayınlanmamış bir Facebook uygulamasına ulaştığını iddia ederek destekleyen Android Police, bu uygulamanın build.prop dosyasına bakarak ise tanıtılması beklenen telefon hakkında bilgilere ulaştığını bildirdi. Facebook‘un tanıtacağı telefonun HTC marka olacağını ve kod adının Myst olduğu,  MSM8960 çift çekirdekli işlemci ve 1 GBRAM ile birlikte 4.3 inç 720p ekrana barındıracağı bildirilen telefonun Android 4.1.2 ve Sense 4.5 arayüzü kullanması büyük olasılık olarak görülüyor.

PCD-Facebook-Telefonu-3

5 MP arka kamerasını 1.6 MP ön kamera ile desteklemesi beklenen HTC Myst‘in özellikleri daha önce unwiredview sitesinin ortaya attığı özellikler ile benzerlikler gösteriyor. Unwiredview sitesi de Facebook’un tanıtacağı telefonun 1.5 GHZ çift çekirdekli MSM8960 işlemci 1GB RAM ve inç başına 320 piksel bulunduran 720p 4.3 inç ekrana sahip olacağını iddia etmişti.

PCD-Facebook-Telefonu-1

Tüm bu iddiaların yanında bazı kaynakların da Android ile inşa edilmiş Facebook deneyiminin “Facebook Home” olarak adlandırıldığını, Facebook ile HTC arasındaki ortaklık ile ortaya çıkacak cihazın bu etkinlikte belki de tanıtılmayacağını iddia ettiğini de belirtelim.

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ