Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

GeForce GTX 790 Geliyor

GeForce GTX 790 Önümüzdeki Ayladra Lanse Edilecek Mi

GeForce GHTX 780 Ti ekran kartını geçtiğimiz aylarda tanıtan Nvidia, son bilgilere bakılırsa üst seviye ekran kartlarına iki model daha eklemek istiyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da  Nvidia’nın GeForce GTX Titan Black Edition ve GeForce GTX 790 modellerini de ilerleyen günlerde duyurarak 2014 yılında pazar payını büyütmeyi ve hedefliyor.

GeForce GTX 790 pcdonanim.com
Nvidia GeForce GTX 790 iki adet GK110 GPU’ya sahip olacak. 4992 adet işlem birimi, 416 adet doku ünitesi ve 80 ROP birimi ile oldukça iddialı. Bu ekran kartına en yakın olan ekran kartlarından bile oldukça fazlası olacak. Kısacası rakiplerine açık ara fark atacak diyebiliriz. GeForce GTX 790 Ultra HD çözünürlükte yüksek performans isteyen oyunları gayet rahatlık ile oynatabilecek.
2 x 320-Bit bellek veri yolu olacak ve ayrıca 10GB GDDR5 belleği ile Mart 2014 te piyasaya sunulması bekleniyor.  Fiyat olarak 1000 dolar veyada daha fazla olması düşünülüyor.

Nvidianın üretim tarihine bakıldığında ilk kez bu kadar üst seviye ekran kartını bir birine yakın tarihlerde piyasaya sürdüğünü görüyoruz.  Ve bununlada kalmayarak  GeForce GTX 790 modeline ek olarak Nvidia’nın bir de GeForce GTX Titan Black Edition modelini pazara sürmeye hazırlanıyor.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ