Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Genius’tan Bir Yenilik Daha 100 Derece Görüş Açısı Sunabilen WideCam 320

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için çevre birimleri üreten Genius, internet ağı üzerinden tarafların hem görüntülü hem sesli iletişim imkani sunan web kameralarına bir yenisini daha ekliyor. Firmanın, WideCam 320 olarak isimlendirdiği ürün 100 dereceye varan görüş açısı sunması en büyük özelliği.

70 mm x 33 mm x 76 mm ebatlarında ve 56 gram ağırlığında tasarıma sahip olan WideCam 320’nin hedefinde, belli aralıklarla video konferans düzenleyen kuruluşlar var. Masaüstüne yerleştirilebilen ya da LCD monitör üzerine konumlandırılabilen web kamera, VGA çözünürlüğündeki CMOS sensörü sayesinde, 640 x 480 piksel çözünürlüğünde, saniyede 30 kare video kaydı yapabildiği gibi 8 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar da çekebiliyor. Ancak 8 megapiksel çözünürlüğündeki fotoğraflarda ”interpolasyon” yönteminin kullanıldığını bilmekte fayda var. Bu yöntemde çözünürlük sadece yazılımsal olarak arttırılmakta.
3x dijital yakınlaştırma yapabilen ve mikrofonuyla arka plandaki sesleri bloke edebilen web kamera, ”Arcsoft Webcam Companion 4 Lite” yazılımıyla geliyor. Bu yazılım sayesinde fotoğraf ve video çekimlerinizi Youtube, Twitter, Flickr gibi popüler sitelerde paylaşabileceğiniz gibi fotoğrafları düzenleyebiliyorsunuz ve görüntülü görüşme esnasında efektler ekleyerek görüşmelerinizi daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.
Genius, orta segmentte yer alan WideCam 320’nin tavsiye edilen perakende satış fiyatını 39.99$ olarak bildirdi.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ