Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Google Chrome: Kayıtlı Şifre Gösterme Resimli

Google Chrome de kullandığınız şifreleri unuttuysanız bunun için üzülmenize gerek yok. Çünkü google chrome birçok şifrenizi sizin için hatırlıyor.

Bilindiği artık birçok tarayıcı ayarlamamış olmamıza rağmen standart ayarlarından dolayı şifrelerimizi kayıt altında tutuyor. Google chrome kayıtlı şifre gösterme özelliği ile yüklenen tarayıcılardan sadece bir tanesi. Bu çoğu zaman kullanıcıların işine yaramakta. Chrome kayıtlı şifrelerini kaydedildiği yerden görmek mümkün. Bunun için yapmamız gereken bir iki adım var. Bu adımları yaptıktan sonra unuttuğumuz herhangi bir sitenin şifresini veyada herhangi bir hesabımızın şifresini chrome‘nin şifreleri kayıt tuttuğu yerden bakarak bulmamız mümkün. Chrome şifre hafızasını kullanarak şifreyi değiştirmek zorunda kalmayacağız yani.

Kısaca şöyle söyleyeyim chrome/ayarlar/ kayıtlı şifreleri yönet bu kadar. Daha anlaşılır olması için aşağıda adım adım resimli olarak anlattım.

1. Adım olarak sağ üst taraftaki chrome ikonundan (aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ayarlar menüsünü seçiyoruz.

google kayıtlı şifre görme 1

2. Adım ayarlar menüsünü seçtikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor karşımıza. Bu ekranda ulunan ara kısmına kaydedilen şifreleri yönetin yazıyoruz ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir arama sonucu çıkıyor.

google kayıtlı şifre görme 2

3. Adım çıkan arama sonuçlarından kaydedilen şifreleri yönetin sonucuna tıklıyoruz ve aşağıdaki ekran karşımıza geliyor.

google kayıtlı şifre görme 3

4. Adım çıkan sonuçlardan herhangi birini seçili hale getirdiğinizde (üzerine tıkladığınızda) göster butonu aktif oluyor. ve göster butonuna tıklayarak şifrenizi görebiliyorsunuz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi

google kayıtlı şifre görme 4

 

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ