Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Google Chrome’dan Bir Yenilik Daha: Ses Tanıma

Google'ın Tarayıcısı Chrome Yeniliklerine Devam Ediyor; Ses Tanıma

İnternet dünyasındaki tarayıcı rekabeti son hız devam ediyor. Bütün tarayıcılar yeniliklerle kendini güncel tutmaya çalışırken bu kez Google Chrome tarayıcı 25. sürümünü kullanıcılara sundu. Birtakım yeni özelliklerle gelen bu sürümde en büyük sürpriz ise Türkçe desteği de olan Ses Tanıma Özelliği oldu.

PCD-google-chrome

Tarayıcı pazarının popüler isimlerinden Google Chrome yenilinen yüzüyle karşımıza çıkıyor. Yetkililer tarafından en hızlı ve stabil versiyon şeklinde nitelendirilen programın yeni versiyonunda altyapı iyileştirmelerinin yanı sıra birtakım fark yaratan düzenlemeler de dikkat çekiyor. Buna göre daha önce de bahsettiğimiz sessiz eklenti kurulumunu engellemeye başlayan Chrome 25′te araç çubuğu gibi ufak yazılımlara yetki izni vermeniz gerekiyor. Böylelikle istenmeyen zararlı unsurlar kontrol altında tutularak kullanıcının güvenliği alınacak.

Göze çarpan en büyük yenilik ise online servislerin ses tanıma desteği sunmasını sağlayan Web Speech API‘nin Chrome’a da entegre edilerek tarayıcıda kullanma imkanı sunması. Konu hakkında test sayfası hazırlayan Google, -mikrofon simgesine bastıktan sonra- konuşmalarınızı metne çevirerek e-posta formatında göndermenizi sağlıyor.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ