Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Google’dan Dizüstü Bilgisayar Geliyor: Chromebook Pixel

Google'ın Kendi Markasıyla Notebook Yaptı: Chromebook Pixel

Chromebook ortakları arasına bu yıl HP ve Lenovo gibi önemli firmalarla anlaşarak Chrome işletim sistemini yaygınlaştırma yolunda önemli adımlar atmıştı. Google, donanım endüstrisine kendi markasıyla ilk olarak akıllı telefon, ardından tablet bilgisayarlar ve tamamen kendi üretimi ev eğlence sistemi Nexus Q ile giriş yapmasının ardından, şimdi de yine bizzat kendi geliştirip ürettiği bir dizüstü bilgisayar yaparak yeni bir ürün girişiminde. Geçen yıl ortaya atılan bir iddia; internet devinin yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip bir Chromebook tasarladığını ileri sürmüştü. Bu iddiayı destekleyecek nitelikteki ilk delil, bugün internete sızan bir tanıtım videosu oldu.

PCD-google-chromebook-pixel

Slinky.me’nin hazırladığı ve firmanın sunucularına saldırılması sonucu sızdırıldığı CEO Victor Koch tarafından açıklanan video, 2560 x 1700 piksel çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip Chromebook Pixel‘i gün yüzüne çıkartıyor. 4 milyon pikseli yapısında barındıran bu bilgisayar, herşeyiyle Google’ın eseri olacak. Mountain View merkezli şirketin herhangi bir üretici ile işbirliğine gitmeden tamamen kendi ürettiği ikinci ürün olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek. Dizüstü sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla böyle bir çözüm geliştirdiğini tanıtım videosunda da vurgulayan Google, ilk bilgisayarını muhtemelen 15 Mayıs’ta başlayacak olan Google I/O 2013 konferansında resmen tanıtacak.
Google Link adlı bir proje kapsamında bir süredir şirket içerisinde test edildiği bildirilen Chromebook Pixel’in diğer teknik özellikleri henüz netlik kazanmadı. Ancak videoda aygıtın hangi giriş-çıkışlara sahip olduğu açıkça görülüyor. Dizüstü bilgisayarı için makul bir fiyat belirlemesine kesin gözüyle bakılan Google’ın Chromebook Pixel’ine ait ilk tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ