Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

HTC one overclock rekorunu kırdı

HTC one 3DMark rekoruna yeni bir imza attı

Htc one 3dmark testinde overclock ile yeni bir rekora imza attı. Bu öyle bir rekor ki tahmini bile zor. Haberimizi okumadan önce sizce HTC one aşırtmada kaç puna almıştır bir tahmin edin.HTC one 3Dmark ile Overclock Rekorunu Kırdı pcdonanim

 

 

Bildiğiniz gibi android piyasası oldukça hızlı bir büyüme gösteriyor. Ve bu da android işletim sisteminde daha doğrusu telefonlarda 3dmark yazılımı sayesinde hız aşırtması yapma imkanı veriyor. Artık android işletim sistemi yüklü cihazların hızını ölçebiliyoruz.

htc one overclock pcdonanim.com

Bu kullanıcılar için bir nimet desek yeridir. Çünkü kullanıcılar android işletim sistemi yüklü telefonlarının hızından memmun kalmadıkları takdirde 3dMark’la aşırtma yaparak hızını istedikleri seviyeye getiriyorlar. Bilgisayarlarda kullanılan bu yöntem artık telefonlarda da kullanılıyor ama bilgisayarlardaki ısınma sorunu telefonlarda da devam ediyor. 3dMark ile aşırtma yapılan telefonlar malesef ısınıyor ve batarya performansı düşüyor.

Çinli bir gurup kullanıcı tarafından geçtiğimiz günlerde HTC One’ye 3DMark ile overclock uygulandı.

htc one overclock pcdonanim.com

Günümüze kadar yapılan 3DMark testlerinde rekoru 11333 puan ile Xiomi MI-2s’e elinde tutuyordu. HTC One için overclock yapan çinli grup HTC One’ı sıvı Nitrojen ile -6 dereceye kadar soğuttuktan sonra overclockta ulaşabileceği maksimum seviyeyi ölçmeye çalıştı.

HTC One 3DMark testinde Overclock’suz olarak 10341 puan alırken, sıvı nitrojen ile -6 derecede soğutularak yapılan Overclock testinden HTC One 11585 puan almayı başardı. Bu puan sayesinde HTC One overclockta Xiomi MI-2s‘in rekorunu kırmış oldu.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ