Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

İntel® Core™ i5-2500K Detaylı Özellikleri

Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi ile ihtiyaç duyduğunuzda otomatik hız artışı heyecanını keşfedin.

Mükemmel performans ile hız artışı ve çarpıcı görseller. Zengin görseller ve ihtiyacınız olduğunda otomatik hız artışı özelliğiyle bilgisayar deneyiminde çıtayı yükseltin.

4. nesil Intel® Core™ i5 işlemci, olağanüstü bir performans, çarpıcı görseller ve daha gelişmiş koruma için dahili güvenlik özellikleri sunar.

Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi ile ihtiyaç duyduğunuzda otomatik hız artışı heyecanını keşfedin.

Entegre görsel geliştirmeler setiyle ekstra donanıma gerek kalmadan filmleriniz, fotoğraflarınız ve oyunlarınızla kusursuz ve kesintisiz deneyimler yaşayın ve daha uzun pil ömrüyle hepsinin keyfini daha uzun süre sürün. Burada iki işlemci arasında bir hız aşırtma potansiyeli mevcut.

2500K serisi işlemciler daha kaliteli Wafer’a sahipler. Bu sayede bu işlemciler düz 2500 işlemcilerden çok daha yüksek frekanslarda çalışabiliyorlar. Bu bağlamda yaptığımız hız aşırtma testlerinde hava soğutma ile 2500K’yı 4.5 GHz‘e kolayca çıkarabildik.

Intel Core i5 2500K işlemcisi, Intel ailesinin Intel Core i5 serisine  ait, i5-2500K koduyla piyasaya sunulan ve Sandy Bridge kod adıyla üretilmiş ve şuan da üretimi durdurulmuş olan işlemcisidir. Tam tanım özellikleri ise Intel® Core™ i5 2500K İşlemci 6M Önbellek, Maksimum 3.70 GHz şeklindedir.

İlk üretimi Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirilmiştir. İşlemcinin toplam 4 çekirdeği bulunmaktadır. Intel HT teknolojisine (Intel® Hyper-Threading) sahiptir ve toplam 4 iş parçacığını aynı anda yürütebilmektedir. Tek çekirdek çalışma hızı 3.3 GHz’dir. Turbo özelliğine sahip olan işlemcinin maksimum çalışma hızı 3.7 GHz’dir.

İşlemcinin toplam önbellek boyutu 6 MB’dir. Anakarta erişim yöntemi olan veri yolu türü DMI’dir ve erişim hızı 5 GT/s’dir. Toplam QPI bağlantısı sayısı yani anakarttaki diğer donanım bileşenleri ile toplam 0 bağlantı sağlayabilir.

İntel i5 2500k İşlemcisinin Detaylı Özelliklerini Tablomuzu İnceleyerek Öğrenebilirsiniz.

* Temel Özellikler * Grafik Özellikleri 
Yönerge Seti64 -Bit Destekliİntel Quick Sync VideoEvet, Destekliyor
İşlemci Numarası2500k Processor Minumum Grafik Frekansı850 MHz
İşlemci ModeliYeni Nesil i5 İşlemci Grafiğiİntel HD Ekran Kartı 3000
İşlemci Hızı3.70 GHzİntel Wi-Fi Ekran AktarıcısıHayır, Desteklemiyor
Intel® Flexible Display Interface (Intel® FDI)Evet, Destekliyorİntel 3D TeknolojisiEvet, Destekliyor
İntel Akıllı Önbellek6 MbDesteklenen Ekran Sayısı2
DMI5 GT / saniyeMaksimum Grafik Frekansı1,1 GHz

[table “4” not found /]

Bu işlemci İle Ubisoft’un efsaneler arasına giren oyun serisi Assassin’s Creed : Unity Oyununu Kasmadan Donmadan Oynayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ