Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Intel’den 335 serisi 80 GB SSD Harddisk

Intel'in Yeni 80 GB'lık SSD Harddisk'i Tanıtıldı

PCD-intel-ssd-335-80gbSon dönemlerde aktarım ve yazım konusunda ciddi hızlara ulaşabilen SSD harddiskler pazarda iyi yerlere geldi. Bu sektördeki ciddi adımlarıyla bilinen Intel bu kez de 335 serisi ürün gamına 80 GB kapasiteli yeni bir model daha ekledi. Giriş seviyesindeki SSD harddisk  SSDSC2CT080AK5 koduyla geliyor.

180GB ve 240GB kapasiteli üst modellerinde serinin üçüncü modeli olarak pazara sunulurken, teknik özelliklerin merkezinde SandForce’un SF-2281 kontrolcüsü ile Intel üretimi 20nm MLC NAND yongalarını barındırdığı görülüyor.

Açıklanan bilgilere göre sıralı okuma performansı saniyede 500MB, sıralı yazma performansı ise saniyede 450MB hıza çıkan SSD sürücü, SATA-III yani SATA 6Gbps arayüzünü kullanıyor. 9.5mm kalınlığında ve 2.5-inç form faktöründe olan sürücü, TRIM ve NCQ gibi son kullanıcı odaklı SSD’lerde sıkça görülen özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Yakın zamanda hem sadece sürücüden oluşan OEM versiyonu  hem de yuva adaptörü ile dosya taşıma yazılımını içeren kutulu versiyonuyla pazarda göreceğimiz 80GB kapasiteli yeni SSD’nin, Avrupa’da vergiler hariç 110 Euro’luk bir fiyat etiketiyle piyasaya çıkması bekleniyor.
Hem son kullanıcı tarafında hem de profesyonel ihtiyaçlara yönelik farklı SSD modelleri hazırlayan Intel, ürün gamını geliştirerek pazarda daha çok söz sahibi olmayı amaçlıyor. mSATA formundaki kompakt SSD modellerinden DC S3700 gibi kontrolcüsü de kendisine ait SATA ya da PCIe tabanlı sürücülerle pazarda olan Intel, üretim teknolojilerinden gelen avantajını değerlendirme hedefinde.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ