Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

İnternet ve Televizyon Bir Arada Akıllı TV’ler Yükselişte

İnternet ve Televizyonu Bir Arada Sunan Akıllı TV'ler Yükselişte

2012’de satış rakamlarıyla dikkat çeken teknoloji ürünlerinden olan “Smart TV” ya da dilimizdeki karşılığıyla “Akıllı TV“ler pazarda iyi bir yer edinmiş durumda ve yükselmeye devam ediyor.

Sektörün önemli pazar araştırma şirketlerinden IHS iSuppli‘nin yayınladığı son rapora göre 2012’de satılan her televizyondan biri Akıllı TV’ydi. Daha sayısal ifadeyle; 2011 yılında 52 milyon akıllı TV’nin satıldığı pazarda, 2012 yılında ise 66 milyon akıllı TV satışı gerçekleştirilerek Akıllı TV pazarında büyüme görüldü. Bu toplam pazardan akıllı televizyonların %27’lik paya sahip olması anlamına gelirken; 2015 yılında bu sayının 141 milyona yani %55 paya ulaşarak geleneksel televizyonları ilk kez geçeceği tahmin ediliyor.

PCD-Samsung-Led-55D8000-2

IHS’in TV Sistemleri Uzmanı Veronica Thayer, genel televizyon pazarındaki daralmanın aksine tüketicilerin Televizyonlarını internetle birlikte kullanma ihtiyacını karşılayabilecek Akıllı Televizyonlarla çözüm üretmişler. Akıllı televizyonlar sayesinde internete bağlanarak sosyal medyada zaman geçirebilir ya da isterseniz normal internet bağlantısıyla istediğiniz sayfaları görüntüleyebilirsiniz.

Hatırlanacağı gibi Ocak 2012’de LG Electronics, TP Vision (Philips TV) ve Toshiba, internet bazlı televizyonların gelişmesinde geliştiricilere de destek sunabilmek amacıyla Akıllı TV Birliği (Smart TV Alliance) kurmuş ve ünlü Japon devi Panasonic’de geçtiğimiz ay bu birliğe katılarak bu alandaki iddiasını devam ettirdiğini belirtmişti.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ