Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

İos 9 Gözüktü

Tam stabil olarak çalışmayan ios 8 sürümü yerini ios 9 a bırakacak gibi duruyor.

Apple ios8 i tanıtalı daha yarım yıl olmadan akıllı telefon kullanıcılarından gelen şikayetler üzerine ios 8 ile ilgili bir çok güncelleme yayınladı. Ancak yine de tam stabil olarak çalışmayan ios 8 sürümü yerini ios 9 a bırakacak gibi duruyor.

Peki gerçekten apple ios 9 gelecek mi yoksa bunlar söylentiden mi ibaret. Apple bu zamana kadar hiç bir haber için doğrulama yada yalanlama yapmadı ancak elde edilen bilgilere göre ios 9 neredeyse tüm ipad ve iphone lara gelebilir.

İos 9 Özellikleri ne gelecek olursak , ki bu zamana kadar yaptığımız bir çok haber kesinlik kazanmıştır bu konuda da kesinlik kazanacağına eminim ve ios 9 2015 yılında hayatımıza girebilir.

ios-9_pcdonanim

ios 9 ile birlikte gelmesi muhtemel olan özellikler ;

Gelişmiş Ebeveyn Denetimi

Hali Hazırda ios 8 için makul bir ebeveyn denetimi var ancak tam olarak tüm cihazlarda ayrıntılı olarak çalışmıyor, çoğu akıllı telefonlarda sorun çıkarta biliyor. Hatta en son güncelleme bunun için gelmişti.
ios 9 da ise apple bu sorunu çözecek gibi duruyor.

Çoklu Kullanıcı Desteği

Yani misafir kullanıcı diğe tabir ettiğimiz kimsenin görmemesini istediğimiz bir seçenek. Şuan apple dışında bir çok akıllı telefon üreticisin de böyle bir yazılım kullanılıyor. Telefonunuzu istemediğiniz kişilere verirken misafir moduna alıp verdiğiniz zaman sizin istediğiniz program oyun resim dışında hiç bir şey göremiyorlar.
Bu uygulama ios 9 ile geleceği söylentiler arasında.

FaceTime Görüntülü Mesajlaşma

Bir Apple kullanıcısı olarak  facetime uygulamasını bir kaç kez kullanmak istedim ancak istediğim gibi bir deneyim sunmadı. Şöyle bir düşünün MultiMediaSms yani MMS artık tarihe karıştı diyebiliriz, sevdiklerinize görüntülü bir mesaj gönderip onları daha mutlu etmek istemezmisiniz. Yazmak istemediğiniz durumlarda sesinizi duyurabilir özlem giderebilirsiniz.

Çoklu Ekran Desteği

Bir çok tablet lerde bu uygulama kullanılıyor ancak şuan için ipad serilerinde kullanılan bir çoklu ekran desteği maalesef istenileni karşılamıyor. İos 9 ile bunu yapmak mümkün olacak gibi gözüküyor. Aynı anda müzik dinlerken diğer yandan resimlerinizi aynı ekranda düzenleyebilirsiniz, yada sörf yaparken beğendiğiniz resmi düzenleyip sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Uygulama Silme ve Değiştirme

Bildiğiniz üzeri bir çok akıllı telefon üreticileri önceden yüklediği yazılım ları telefon üzerinden silinmeye karşı koruyordu, ancak apple bu uygulamanın dışına çıkarak ios 9 yazılım güncellemesiyle istediğiniz uygulamayı pyunu yada programı silebileceksiniz. İstediğiniz programları gizleyebilirsiniz. Tabi bunları yapmak için yüksek donanım sahibi cihazının olması gerekiyor.

Güç Tasarruf Modu

Ve en son olarak da apple bunu kendi cihazlarında da hayata geçirmeyi planlıyor. Apple markalı hiç bir cihazda böyle bir mod bulunmuyor du bunun için bataryadan tasarruf sağlanamıyordu, kimi kullanıcı ekran ışığını kısarken kimi kullanıcı da kullanılmayan tüm programları ön bellekten kaldırıyordu ancak bunların batarya üzerinde pek bir artısı olmuyor. Apple da bunu göz önüne alacak olursa ios 9 ile birlikte Güç tasarruf modu da gelebilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ