Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

İos Yazılımlı Cihazlar İçin Whatsapp 2.8.7 Sürümüne Güncellendi

 

 

Hemen herkesin vazgeçilmezi olan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Android cihazlar için gelen güncellemenin ardından iOS cihazlar için de 2.8.7 sürümüne güncellendi.

Akıllı telefonlar da en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Whatsapp, kullanışlılığı ile ön plana çıksa da, bünyesindeki güvenlik açıkları uygulamanın güvenilirliğini de tartışılıyor. En son olarak şifreleme sisteminde var olan açıklarla güvenlik açısından kullanıcılarını pek tatmin etmiyor.

Güvenlik açıkları ve diğer eksiklikler hakkında sürekli çalışan Whatsapp ekibi, uygulamanın Android uyumlu versiyonundan sonra iOS versiyonunu da güncelleyerek uygulama 2.8.7 versiyonuna yükseltildi. Güncelleme en son olarak iOS 4.3 kullanabilen cihazlar için multimedya paylaşımında yaşanan sorunları ortadan kaldırıyor, iOS 6’da konum paylaşımınını yerel Haritalar uygulamasından açmaya imkan sağlıyor ve daha bir çok düzeltme ve virüse karşı güvenlik onarımı içererek bu açığını kapatmaya çalışıyor.

iOS cihazlardaki şifreleme sistemi değiştirilmiş olabilir ama Android ve Blackberry cihazlar için bu sorunun hala yaşanıyor olması da android ve blackberry sevenler için kötü bir haber.

 

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ