Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

İphone 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

İphone 6 Ne Zaman Çıkıyor

iphone 6 özellikleri pcdonanim

Apple iPhone serisinde 5s ve 5c ile satış rekorları kırmaya devam edeiyor. Çıkarmaya planladığı iphone 6 için yapacağı ilk değişiklikleri Apple açıkladı.

IBT den alınan bir habere göre Apple yarım milyar dolar yatırım yaparak iPhone 6 için safir cam üretim tesisi kurdu. Ortaya atılan iddialarda iPhone 6 modelinde safir cam hem ekranda hem de  arka kaplamada kullanılacak.
Bilindiği üzre elmastan sonra en sert madde safircam. Safir cam ekranın piyasada rakibi olan Gorilla Glass’a göre çizilmeye ve kırılmaya iki buçuk katdan daha fazla direnç olduğu söyleniyor.  Gelen haberler arasında Apple 4.8 inç genişliğinde safir cam için prototip üretimine de geçmiş. Bu da şu demek oluyor.  iPhone 6 ile birlikte Apple ekran boyutunu büyütecek.

Apple’nin üretim planları arasında 2014 yılı sonunda çıkarmayı düşündüğü 2 adet iPhone var. Bu iki modelin ilki standart  4 inç ekrana sahip olacakken  sonra üretilecek olan ikinci model 4.7 veya 4.9 inç olacağı söyleniyor.

Tüm bu değişikliklerin yanı sıra Apple İphone 6’da Wifi modeminide güçlendirecek. Buda şu demek oluyor Apple iphone 6 modelinde  yekpare safir kaplama ekran, daha güçlü bir batarya, daha geniş alanı kapsayacak wifi ve yeni nesil ödeme sistemi gibi yenilikler alacak. Ve bir başka ayrıntıda fiziksel Home tuşu da iPhone 6 ile tarih olacağa benziyor. Tabi bu gelen dedikoduların ne kadarı gerçekleşecek bu bilinmiyor. Bunu hep birlikte Mayıs ayında öğreneceğiz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ