Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Lenovo G500 Wi-Fi Sorunu Resimli Anlatım

Lenovo G500 model bir bir Laptop'unuz varsa Wi-Fi ye bağlanmama sorunu çözüldü.

Daha önceki yazımızda Lenovo G500 Wi-Fi Sorunu‘nu dile getirmiştik.

Bir çok laptop kullanıcısı Windows 8 işletim sistemine henüz alışmış değildir. Bu yüzden bilgisyar kullanıcıları alışık olduğu işletim sistemini kullanmayı daha çok tercih ediyor.

Bugünkü yazımızda Lenovo G500 markalı laptop’unuzun Wi-Fi ye bağlanmama sorununu detaylı bir şekilde  anlatarak bu sorundan kurtulmuş olacağız.

lenovo g500 wifi çözümü anlatmadan önce laptop’un şarjının dolu olduğundan emin olun. aksi takdirde laptopunuz aniden kapanırsa bilgisayarınız yanabilir.

İşlemleri Sırası İle Yaparsanız Wi-Fi Sorununu Çözmüş Olacaksınız.

1- Öncelikle laptonuzu komple kapatın. Ardından Güç düğmesinin yanında bulunan Recovery Tuşuna 3 Saniye basılı tutuyoruz,
geri-recovery

2- Bilgisayarınız Açılacaktır. Ekrana aşağıdaki gibi Ms-Dos penceresi gelecektir. Burada ” BIOS Setup “ yazan satırı seçeceksiniz.
lenovo-g500-wifi

3- İkinci işlemde seçimi yaptıkdan sonra ekran ikinci bir pencere açılacak ve Aşağıdaki gibi  ” Configuration “ Sekmesine gelin. 4. satırda Wireless LAN sekmesinin Disabled yani kapalı olduğunu göreceksiniz. Bunu Enabled  yani açık olarak değiştirin ve F10 kombinasyonunu kullanarak yaptığınız değişiklikleri kaydedin.  Bilgisayarınız kapanıp açılacaktır.
lenovo-g500-wifi-1
4- Son İşlem Bilgisayarınız açıldıktan sonra eksik olan sürücüyü güncelleştirmenizi isteyecektir. Gerekli olan yazılımı yükledikten sonra Laptop’unuzun Wi-Fi Sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

Önceki Lenovo G500 yazımızı okumak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ