Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Lenovo g500 wifi sorunu

Lenovo G500 model bir laptopunuz varsa ve orjinal sistemi değiştirdiyseniz bu sorunla karşılaşırsınız. Format atmadan önce bir kere daha düşünmeniz gerikiyor.

Lenovo g500 laptopların standart kurulumu windows 8 olarak geliyor. Bir çok kullanıcı hala windows 8 e alışamadığı için bunu windows 7’ye çevirmeyi tercih ediyor. Ama windows 7’ye çevirdikten sonra bir kaç sorunla karşılaşıyor. Bunun donanımsal birşey olduğunu düşünüyoruz hepimiz. Ama değil.

Burada lenowa firmasının korsan yazılıma karşı aldığı bir önlem var. Yada windows 8 i kullanmamızı ve değiştirmemizi sağlamak için kullandığı bir yol.

g500 laptopumuza başka bir sistem yükleyemiyoruz. Eğer sisteme virüs bulaştıysa bunu sistemi tekrar kurmakla hallediyoruz. Ama orjinal sistemini. Bunu yapmak için sistem yüklemeyi power tuşunun yanında bulunan küçük düğmeden yapmanız gerekiyor.

Bir küç gön önce g500 laptopuma sistem kurdum ve wifi çalışmamaya başladı. Usb girişleride bazan çalışıp bazen çalışmıyordu. Bir kaç farklı sistem denedim. Hatta windows 8’i bile kurdum.

En sonunda servisine götürdüm. Ve yukarıda anlattığım açıklamayı aldım. Servis 150 tl ücret istedi.

Yani bilgisayarınızda donanımsal ve yazılımsal olark bir hata yok aslında. Sadece power tuşunun yanında bulunan geri yükleme tuşunun yazılımı kaldırıldığı için bazı özellikleri çalışmıyor bilgisayarınızın.

Bütün bu çabalarım sonuç vermedi. Son olarak wifi sorunun wifi adaptör alarak çözdüm. Aslında bu tam bir çözüm değil. Ama neden bu sorunla karşılaştığınızı bilin istedim.

LENOVO G500 Wİ-Fİ SORUNUZ RESİMLİ ÇÖZÜMÜ

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ