Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

LG Kavisli OLED Televizyonu Geliyor

LG'nin Yeni 55 inç Kavisli OLED Televizyon

pcdonanim.com-lg-kavisli-ekranGüney Kore’li teknoloji devleri LG ile Samsung, OLED yarışındaki rekabetleri son hız devam ediyor. LG, dünyada ilk olarak eğimli OLED TV’sini satışa sunacağını bildirdi.

Aynı ülkenin iki firmasının dost olması beklenebilir fakat LG ile Samsung‘un arası, Samsung ile Apple‘dan daha kötü denilebilecek seviyede. İki firma pek çok konuda birbirleriyle kıyasıya mücadele içindeler.

Samsung‘un CES 2013‘te tanıttığı ve görücüye çıkardığı eğimli OLED TV‘den sonra LG‘de tanıttığı modellerden, 55 inç boyutundaki OLED TV‘sini satışa sunacağını duyurdu. Tüketiciler ise bu rekabetten gayet memnun olduğunu söylüyor. İki firma arasındaki rekabetle daha iyi ürünler sunulduğu kesin.

Ön sipariş bilgilerine göre ürünün fiyatı 13.500 Dolar olarak dikkat çekiyor.  55 inç’lik televizyon 4.3mm derinliğe sahip olacak ve ağırlık olarak da 17 kilo olacak. Karbon fiber kaplamayla güçlendirilen kasası ve üst seviye görüntü kalitesinin nasıl bir deneyim sunacağı merakla bekleniyor.

Ürünün prototiplerini görenlere göre eğimli ekranlardaki görüntü kalitesi, oldukça başarılı dikkat çekici. Özellikle sahnelerde artan derinlik, izleme zevkini bir kaç basamak daha öteye çıkarıyor.

LG‘den gelen bilgilere göre 55EA9800 kod adlı ürün, 1400 farklı noktaya yollanacak. Bu kadar yüksek fiyata rağmen, nasıl bir satış performansı sunacağı ise merak konusu.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ