Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

LG’den Yeni IPS Monitör 23ET83V-W

Dünyanın en büyük LCD panel üreticilerinden LG, çoklu dokunmatik LCD monitörü 23ET83V-W’nun, kasım ayının başına doğru basına duyurmuştu. Ancak Güney Koreli üreticinin yayımladığı basın duyurusunda yeni ürettiği model hakkında detaylı bir bilgi verilmemişti.
 PCDLGIPS
LG, 23ET83V-W ile doğrudan Windows 8 işletim sistemli bilgisayarlara yönelik hazırladığı açık şekilde belirtilmiş. Bilindiği üzere Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 8, gerçek anlamda dokunmatik kullanım deneyimi vadederek, insanların bilgisayar kullanım alışkanlıklarını değiştirmeye çalışıyor. LCD monitörün paneli, 10 parmağınızı da eş zamanlı olarak algılayarak işlem yapma özelliğine sahip. Ayrıca kapasitif stylus kalem gibi aksesuarları da kullanmak ürünün artıları olarak göze çarpıyor.
LG IPS MONİTÖR

LG IPS MONİTÖR

23-inç boyutunda, 1920 x 1080 piksel (Full HD) çözünürlüğünde, LED arka aydınlatmalı IPS panel ile üretilen, 23ET83V-W, griden griye 5 ms tepki süresi, 250 cd / m2 parlaklık seviyesi, 1000:1 kontrast oranı, 10.000.000:1 dinamik kontrast oranı, 16.7 milyon renk, 0.265 mm piksel aralığı ve 178 derece yatay – 178 derece dikey görüş açısı özelliklerini barındırıyor.
Son dönemlerde, LCD monitör üreticilerini ndaha fazla tercih ettiği IPS (In-Plane Switching) panel teknolojisini bu monitöründe de kullanarak, TN (Twisted Nematic) panelli çözümlere kıyasla renk gösterimi ve görüş açısı kriterlerinde avantajlı olduğunu söylemek mümkün. LED arka aydınlatma teknolojisinin ise enerji tasarrufu da sağladığı söylenebilir. LCD monitör çalışırken 25 watt; kapalı durumdayken 0.3 watt enerji harcıyor.
LG IPS MONİTÖR

LG IPS MONİTÖR

2 adet HDMI portuna, 1 adet D-Sub (VGA) girişine ve 1 adet USB portuna yer verilen 23ET83V-W’nun, aralık ayının ortalarına doğru sevkiyatına başlanması planlanıyor. Fiyat ise 350$ seviyesinde olacak.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ