Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Live Messenger (MSN) Ne Zaman Kapanıyor?

Live Messenger (MSN) Kapanacak Mı?

Microsoft tarafından MSN Messenger adı verilen ve uzun süre bize hizmet veren anlık mesajlaşma ve mail hizmeti yakında kapanıyor ve Skype‘a devrediliyor. Firma, kullanıcılara mail atarak, Live Messenger‘dan, Skype‘a geçmelerini öneriyor.

Microsoft’un, geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Skype platformu, eski adı MSN Messenger olan şimdiki adı Live Messenger ile birleşme kararı aldı. Kasım ayından beri bilinen bu gelişme artık gerçeğe dönüşüyor.

Microsoft, Çin hariç tüm ülkelerde Live Messenger hizmetini kapatacak. Artık hotmail ya da live messenger hesaplarınızla, Skype kullanabileceksiniz.

Firma, Live Messenger kullanıcılarını mail ile bilgilendirmeye başlamış durumda. Resmi olarak kapatma işlemi Mart ayında gerçekleşecek. Mart ayına kadar firma, kullanıcıları Skype’a geçmeleri konusunda uyarıyor.

 

PCD-skype-msn-messenger-gecisi

Artık son Skype güncellemeleriyle beraber, Microsoft hesabınızla Skype’ta oturum açabiliyorsunuz.

Skype uygulamasını mobil platformlarda iOS, Android, Windows Phone işletim sistemi kullanan cihazlara yükleyerek kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Windows ve Mac OS gibi işletim sistemlerinden de Skype uygulamasını kullanabiliyorsunuz. Piyasadaki pek çok akıllı televizyonda da Skype uygulamasının olduğunu hatırlatalım. Yani bu işlem sayesinde, Live Messenger deneyiminiz daha da artacak ve geniş bir destek kazanarak daha kolay bir kullanımı elde edeceksiniz.

Skype’ı indirmek için bu adrese giderek ve platformunuzu seçin ve Skype’ı kullanmaya başlayın.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ