Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Microsoft Surface Pro, surface RT Tablet

surface Pro satışa sunuldu

Windows 8 ile Microsoft merakla beklenen surface Pro 9 Şubat’ta  899 $ satışa başladı.

Surface Pro tablet Intel Core i5 işlemciye sahip.  Ayrıca, bir klavye bağlı bir bilgisayar olarak da kullanılabilir. Tablet 10.6-inç ekrana ve bir klavye yuvası bulunuyor. Tabletin depolama 64GB ve 128GB modelleri ile gelecek.


Tablet önceki Windows sürümlerinden daha eski uygulamaları çalıştıran, PC’lerdeki gibi tam bir Windows deneyimi sağlayacaktır. Bu açıkça bir tablet olarak tasarlanmıştır Surface RT, bir ARM işlemci üzerinde çalışan ve mevcut Windows uygulamalarını desteklemez.

Panos Panay, Microsoft Surface için  genel müdürü Microsoft’un yeni Surface blog unda yazdı. “Pro ekibinden detaylı mühendislik tasarım ile birleştiğinde Intel Core i5 işlemci gücü ve hızı, gerçekten bütün bir tablet paket içinde dizüstü bilgisayarın güç ve performans, getiriyor”.

surface-rt-and-pro-small

Tablet başlangıçta Microsoft perakende mağazaları ve şirketin online aracılığıyla ABD ve Kanada’da satışa sunulacak.

Windows 8 tablet, pil ömrü yaklaşık beş saatte ölçüldü. Platformlar yüklendikten sonra, müsait depolama alanı sadece 64GB modelinde 23TR, ve 128 GB modeli 83GB olup. Ultrabooks tablet 0,9 kilogram daha hafif, ama 680 gram ağırlığında surface RT tablet, daha ağırdır. Aynı aralıkta fiyatlı Ultrabooks çoğunlukla 1366 by-768-piksel ekranı varken Surface Pro 1920-by-1080-piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. Diğer özellikleri bir kalemle, 4GB RAM, ön ve arka kamera, bir USB 3.0 portu, bir mikro-SDXC yuvası ve mini-DisplayPort yuvası bulunmaktadır.

Surfce Pro da birçok alternatif zaten mevcuttur. Alternatif Intel’in Core işlemcileri ile tabletler ve Windows 8 Asus’un Taichi, Lenovo’nun Yoga 13, Samsung’un Ativ Tab Smart PC Pro 700T ve Acer’ın Iconia W700 içerir. Windows 8 tabletler Intel tablete özgü Atom işlemci kod adlı Clover Trail, daha uzun pil ömrü sağlar, ancak daha yavaştır ve Core işlemcilere kıyasla daha yoksul grafiklere sahip.

Microsoft ayrıca Surface yeni bir 64GB versiyonu RT tableti 9 şubatta satışa başlayacak. RT tablet Finlandiya’da Perşembe, Norveç, İsveç, Avusturya, İrlanda, Belçika, İsviçre, Lüksemburg, İtalya, Danimarka, Hollanda, Portekiz ve İspanya’da başlayarak satışa sunulacak.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ