Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

MSI’ın Intel Haswell İşlemciler İçin Anakartı: Z87 XPower

MSI Yeni Anakartı Z87 XPower İle Geliyor

MSI Z87 XPower ile Intel Haswell işlemciler için ürettiği yeni anakartı ile pazardaki payını genişletmeyi hedefliyor.

Intel tarafından önümüzdeki ayın sonlarına doğru tanıtımı yapılacak Haswell kod adlı dördüncü nesil Core işlemci ailesi için donanım üreticilerinin Z87 çipsetli yeni anakart çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlıkların sonlarına doğru gelindiği bilinen yeni Intel Haswell işlemciler için anakartlar da üretilmeye başlandı ve sona yaklaşıldı. LGA1150 soket yapısına sahip olduğu için geriye desteğin söz konusu olmadığı dolayısıyla mevcut anakart modellerinde çalışması söz konusu olmayan Haswell işlemcileri için MSI, performans ve hız aşırtma tutkunlarına özel anakartına ait görüntüleri ve detayları kullanıcılarla paylaştı.

PCD-MSI-Z87-XPower-1 

Birkaç hafta önce Z77 çipsetli Gaming serisi anakartlarını tanıtan MSI, hem Youtube hem de Facebook üzerinde yaptığı yeni güncellemeler ile Intel’in yeni Haswell işlemcilerine yönelik yeni nesil üst seviye anakart modeli Z87 XPower’ın çeşitli detaylarını ortaya çıkardı. Ortaya çıkan görselden anlaşıldığı kadarı ile Military Class III serisi yüksek kaliteli komponentlerle donatılan anakart, profesyonel kullanıcılar için kart üst güç aç/kapa butonu, tek tuşla hız aşırtma yapılmasına olanak tanıyan OC Genie butonu, Voltaj kilidini kaldıran buton, reset butonu ve voltaj ayarlama anahtarları gibi donanımsal özellikleriyle kendisine hayran bıraktı.
Hız aşırtma ile rekor kırmak isteyen profesyoneller için donanımsal voltaj okuma noktalarına da sahip olan anakartın diğer detayları hakkındaysa şu an için net bir bilgi yok. Haswell lansmanını takiben Haziran ayında gerçekleştirilecek Computex Fuarı’nda sergilenmesi beklenen Z77 çipsetli yeni Xpower anakartın, fuarın hemen ardından da son kullanıcılarla buluşması beklenirken, olası fiyatlandırması ise şu an için bilinmiyor.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ