Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Nokia QWERTY Klavyeli Asha 210 Özellikleri ve Fiyatı

Nokia'nın QWERTY Klavyeli Yeni Üyesi Asha 210 ile İlgili Herşey Makalemizde

PCD-Nokia-Asha-210Nokia‘nın uzun süredir forumları meşgul eden ve konuşulan yeni telefonunun tanıtımı bugün yapıldı. Giriş seviyesindeki yeni S40 modelindeki telefon Asha 210 resmi olarak tanıtıldı. Uzun süredir Qwerty klavyeli telefon hazırlığı içinde olan Nokia da bugün son noktayı koydu.

Genelde gelişmekte olan ülkelerin pazarlarına hitap eden giriş ve orta seviye segment cep telefonlarından oluşan Asha serisinin yeni telefonu, 72$ fiyat etiketiyle yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulacak.
Tam QWERTY klavyesi ile mesajlaşmayı seven kullanıcıları hedeflediği görülen Asha 210, WhatsApp için atanmış bir tuş eklemesiyle, son zamanların anlık mesajlaşma programlarını ne kadar önemsediğini gösteriyor. Bu sayede hem kullanıcılara kolaylık sağlanmış hem de telefon için ayrı bir fonksiyon oluşturulmuş.
Model 2.4 inçlik 240 x 320 piksel çözünürlükte ekranı ile geliyor. Nokia’nın akıllı telefon sınıfında saydığı S40 Asha arayüzü de modelde yerini almış. 2MP çönüzürlükte arka kamera için atanmış bir deklanşör tuşu da eşlik ediyor. 64MB depolama kapasitesi, 32GB’a kadar microSD ile artırılabiliyor. 1200mAh gücünde batarya, tek SIM destekli modelde 46 gün, çift SIM destekli modelde ise 24 güne kadar bekleme süresi sunuyor. WiFi ve Bluetooth desteği de sunan Asha 210 pazara iyi bir yerden giriş yapmak istiyor.
Ön yüklü gelen WhatsApp uygulamasının yanında, Bluetooth ile eşleşme olmadan dosya transferi sağlayan Nokia Slam, Facebook, YouTube ve Twitter önyüklü uygulamaları, Nokia Xpress tarayıcı şeklinde özellikleri mevcut olan Asha 210, 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcılarına sunulacak.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ