Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Nvidia GeForce GTX Titan Ultra ve Titan Le

Nvidia GeForce GTX Titan Ultra ve Titan Le Ortalığı Karıştıracak Mı?

Ekranı kartı piyasasında işler kızışıyor. Nvidia’nın 1000$ lık yüksek fiyata sahip olan Nvidia GeForce GTX titan modeline karşılık AMD atağa geçti. Çift GPU’ya sahip AMD Radeon HD 7990 daha ucuz bir maliyete piyasaya sunulacak olursa ekran kartı piyasası biraz karışacak gibi. Nvidia GeForce GTX Titan Ultra ve Titan Le pcdonanim.com

AMD Radeon HD 7990‘ın performansıda  GeForce GTX Titan kadar olacak gibi. Bu durumta Gforce GTX titanın satış değerleri çok düşer gibi. Bu durumla karşıya kalan Nvidianın çözümü ise GK110 içeren iki yeni ekran kartı üretmek oldu. 3DCenter.org sitesinin verdiği rapora göre GTX Titan satış değerlerini yükseltmek için GTX Titanın üstüne Titan Ultra ve altına Titan LE çıkarabilir.

Gtx Titan Le Özelliklerinin şöyle olması bekleniyor. 2496 CUDA işlemci, 320-bit bağlantılı birimi, 5 GB GDDR5 bellekle karşımıza çıka bilir. Gtx Titan Ultra ise  2880 paralel işlemci ile GK110 kapasitesinin sınırlarını sonuna kadar zorlayacak gibi.

Çift GPU içeren GeForce GTX 690 üretimden kaldırılabilir. Titan Le fiyatı 600-700$ civarında, Titan fiyatı 950$ ve Titan Ultra fiyatı 1000-1100$ olarak karşımıza çıkabilir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ