Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Rusyada Apple Yasaklanıyor

Rusya basını, hükümetin güvenlik birimlerinin hazırladığı raporlar doğrultusunda veri güvenliği ihlali gerekçesiyke bu kararı aldığını yazılı bildirdi.

Rusyada Apple Yasaklanıyor

Rusya 2015 de  Apple ürünlerinin satışını ve kullanımını yasaklama konusunda adım atıyor.
2015 yılında rusyada Apple ürünleri artık satılmayacak ve kullanımı yasaklanacak, bunun gerekçesi ise apple şirketinin kullanıcılarının  özel verileri fotograf ve kişisel dosyalarını ABD’de tutması sebebiyle alınan karar yılbaşından itibaren yürürlüğe girecek. Peki bu konuda apple ne yapacak ? konuyla ilgili açıklamada bulunacak mı?

Kullanıcı Verileri Dosyaları Depolanıyor

Rusya’da yılbaşından itibaren Apple firmasının ürettiği iPhone akıllı telefon ve iPad tabletleri satılamayacak. Rusya basını, hükümetin güvenlik birimlerinin hazırladığı raporlar doğrultusunda veri güvenliği ihlali gerekçesiyke bu kararı aldığını yazılı bildirdi.

Apple ürünlerinde kullanılan iCloud bulut hizmeti, telefondaki tüm kişisel verileri ABD’de bulunan özel depolama sunucularına aktardığını iddia etti.

Yasağın sadece satış yasağı olmayacağı, mevcut Apple cihazların kullanımının da teknik ve donanım olarak engelleneceği gelen haberler arasında. Rusya, geçtiğimiz aylarda yine aynı gerekçeyle kendi arama motorunu kurmuştu.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ