Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Samsung Android Sürümü Nasıl Yükseltilir?

Samsung Akıllı Telefonlar İçin Android Sürüm Yükseltme(Resimli Anlatım)

Hemen herkesin yapmak istediği fakat biraz zorlandığı konulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor Android sürüm yükseltmeleri. Akıllı telefonlardaki Android sürümlerinizi de yükselterek performans ve görünüm açısından önemli değişiklikler elde etmek mümkün.
Android sürümlerin son çıkan versiyonu olan 4.2.1 Jelly Bean dağıtılmaya başlandığı andan itibaren büyük ilgi gördü fakat bütün telefon modellerine gelmediği için hala bu deneyimi yaşayamayanlar var.
İlk önce yapmanız gereken telefonunuza uygun Android sürümün gelip gelmediğini öğrenmek olacaktır. Bunu yapmak için ilk önce telefon güncellemesini çalıştırmanız gerekecektir. Telefon güncellemesine ulaşmak için Ayarlar-Cihaz Hakkında-Yazılım Güncelleştirme bölümünden ulaşabilirsiniz. Eğer ki “Kullanılabilir bir güncelleme bulunamadı” hatası alıyorsanız bu işi Odin programı ile yapmamız gerekecek.
İlk önce gerekli olan Rom’u BURADAN indirerek başlamanız lazım. Search kısmına telefonunuzun modelini yazarak download ediyorsunuz. Romu İndirmek için üye olmanız gerekmektedir. Nasıl üye olacağınızı resimli olarak görmek için BURAYA tıklayınız.PCD Android Surum Yukseltme1 600x366 Samsung Android Sürümü Nasıl Yükseltilir? | pcd resim, pcdonanim resim
Daha sonra Odin programını indirmek için BURAYA gidiyoruz.
Programı indirdikten sonra ise resimde gördüğümüz şekilde rom’u seçiyoruz.
PCD Android Surum Yukseltme 562x400 Samsung Android Sürümü Nasıl Yükseltilir? | pcd resim, pcdonanim resim
Daha sonra start butonuna basıyoruz ve yukarıdaki gibi kutu yeşil olana kadar bekliyoruz. Bütün bunları eksiksiz yaptığımız zaman Android sürümümüz yükseltilmiş olarak gelecektir.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorum yazarken türkçe kurallarına uyarak yazınız.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirFOTO GALERİVİDEO GALERİ