Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Samsung Galaxy S2 İçin Beklenen Jelly Bean Çıktı

Samsung Galaxy S2 Kullanıcılarının Uzun Süredir Beklediği Jelly Bean Çıktı

Samsung’un standart Galaxy S2 GT-I9100 modelinde kullandığı Exynos işlemcisinden farklı olarak, 1.2 GHz hızında çalışan TiOmap 4430’u kullanan GT-I9100G için gecikmeli de olsa Jelly Bean çıktı.

Samsung, kullanıcılar için Galaxy S2’nin pek çok farklı modelini üretmişti. Bu sürümlerden biri de GT-I9100G adlı Galaxy S2 modeli.Kullanılan işlemci haricinde bir farka sahip olmayan Galaxy S2 GT-I9100G, Galaxy S2’ye göre biraz daha dezavantajlı bir model.

Exynos işlemci yerine 1.2 GHz hızında çalışan TiOmap 4430 işlemcisine ve PowerVR SGX540 grafik birimine yer verilen telefon, biraz daha düşük bir 3D performansına sahip.

Ayrıca dünyadaki en çok özel ROM desteğine sahip telefonlardan biri olan Galaxy S2’deki ROM’lardan faydalanamaması telefon için kötü bir özellik.

Geçtiğimiz ay içerisinde İspanya’da duyurulan Galaxy S2 için Android Jelly Bean güncellemesi, 1 aylık gecikmenin ardından G versiyonu için de duyuruldu.

PCD-galaxy-s2-jelly-bean

Samsung’un Galaxy S2’ye verdiği güncelleme ile aynı özelliklere sahip olan yazılım, ilk olarak Fransa’da OTA ile dağıtılmaya başlandı. Eğer siz de GT-I9100G kullanıyorsanız, resmi Fransa ROM’unu BURADAN indirebilir, ODIN üzerinden cihazınıza kurabilirsiniz. Güncellemenin ülkemize ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. İndire bilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Nasıl üye olacağınızı resimli olarak görmek için BURAYA tıklayınız.

Odin üzerinden güncellemeyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız BURADAKİ makalemizden öğrenebilirsiniz.

PCD-galaxy-s2-jelly-bean2

 

Android 4.1.2 güncellemesini alan GT-I9100G, Samsung’un en yeni arayüzü TouchWiz Nature’a kavuşmuş oluyor. Pop up Play, Smart Stay,Direct Call, Project Butter ve Google Now başta olmak üzere pek çok yeniliğin eklendiği GT-I9100G, yeni bir kullanım deneyimi sunacak.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ