Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Samsung Galaxy S4 Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözüm

Samsung Galaxy S4 Ağda Kayıtlı Değil sorunu ile bir kaç kere karşılaştım. Onun bu çözümü anlatma ihtiyacı hissediyorum.

Birkaç kere karşılaştığım Samsung Galaxy S4 Ağda Kayıtlı Değil Sorunu hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım. Samsung Galaxy S4’ü Turkcell’den alan bir arkadaşımın telefonunda ağda kayıtlı değil diye bir sorun çıktı. Hat başka telefonda çalışıyor. Telefona başka hat takıncada çalışıyor. Ama ikisi birlikte çalışmıyor. Sonunda çözümü bulduk.

Ayarlar > Diğer Ayarlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu  bölümüne kadar geliniz. Bu bölümde GSM/WCDMA seçili olduğnu göreceksiniz. Bu seçimi  Yalnızca GSM olarak değiştirin. Ağ oparatörleri bölümüne gelin ve oradan hangi hattı kullanıyorsanız onu seçin. Sorununuz düzelmiş olacaktır. Bir kaç kere denemeniz gerekebilir…

Daha sonra ki günlerde bu sorunla tekrar karşılaştık. Aynı yolu denedik ama çalışmadı. Herşeyi ilk yaptığımız gibi yaptık ama Ağ oparötleri bölümünden turcell i seçtiğimizde Seçili Ağ (TR TURKCELL) mevcut değil hatasını aldık.

Sonra konuya ikinci bir çözüm bulduk. Samsugn Galaxy S4 telefonumuzun EFS dosyası silinmiş. Bunun nasıl silindiğini bilmiyorum ama bunu tekrar kurmak için Kies3 programına ihtiyacımız olacak. Kies sürümünü indirmeyin çünkü S4 ü desteklemiyor.

Bu yöntemin anlatımını henüz hazırlıyorum. Bitince onuda sizlerle paylaşacağım.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ