Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Galaxy S4 & GT-I9500 Test Sonuçları

Samsung'un Galaxy S4 & GT-I9500 Test Sonuçları

Samsung’un Galaxy S4 yani GT-I9500 için hazırlanan 8 çekirdekli Exynos 5 Octa Prototipi

Geçtiğimiz yıl aynen Galaxy S3 modeline yapıldığı gibi çok farklı bir prototiplerle Galaxy S4 test sonuçları çıktı. Samsung Galaxy S3 geçtiğimiz yıl 20‘den fazla prototip ile sızıntıların önüne geçmeye çalışmıştı, bu sene de aynı taktiğe S4 için yapıyor.

Farklı donanımları da test eden samsung, CES 2013′te tanıttığı Exynos 5 Octa‘yı, Galaxy S4 anakartında denediği, ve ilk sonuçları aldığı ortaya çıkmıştı.

4 adet 1.8 GHz hızında çalışan ARM Cortex A15 tabanlı işlemci, 4 tane ARM Cortex A7 tabanlı 1.2 GHz hızında çalışan işlemciden oluşacağı düşünülen Exynos 5 Octa işlem yüküne göre hangi çekirdeği kullanacağını belirleyecek. Kullanıcılarını rahatlatmak için oyun oynarken Cortex A15 tabanlı bölüm aktif olacak ve müzik dinlediğinizde veya da nette dolaştığımızda, ARM Cortex A7 tabanlı düşük güç tüketimi yapan işlemciyi kullanacak.

pcdonanim-galaxy-s4-inceleme

Samsung Galaxy S4 – GT-I9500 prototipi, AnTuTu Benchmark’tan 21500 puan almayı başardı. Bu puan 1700 puan alan Galaxy Note 2 den yüksek. Ve bu da akıllara şu soruyu getirebilir. Prototip çalışması bu puanı aldıysa final yazılımı kaç puan alır bunu da galaxy s4 çıkınca hep beraber göreceğiz.

Ve son olarak işte size s4 ait olduğu iddia edilen ilk kare….

glaxy s4

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ