Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Sharkoon’dan Yeni Bilgisayar Kasaları: REX8 Value ve REX8 Economy

Bütçe dostu dahili ve harici bilgisayar bileşenleri üreten Sharkoon, mid-tower formunda ürettiği iki yeni bilgisayar kasası REX8 Value ile REX8 Economy’i tanıttı.

Sharkoon’un 485 mm x 185 mm x 420 mm ölçülerinde ve yaklaşık 6.5 kg ağırlığındaki bilgisayar kasaları, Micro ATX / ATX anakartlara, maksimum 290 mm uzunluğunda ekran kartlarına, maksimum 160 mm yüksekliğinde işlemci soğutucularına ve 300 mm uzunluğunda güç kaynaklarını destekliyor. Bazı üst seviye ekran kartlarının uzunluğunun 290 mm’yi geçtiği düşünülürse bilgisayar kasalarında yer problemi oluşturabilir.
4 adet 5.25-inç’lik sürücü bölmesi, 4 adet 2.5-inç / 3.5-inç’lik sürücü bölmesi, 7 adet PCI, PCI Express genişletme slotu ve 3 adet su hortumu çıkışı ile donatılan bilgisayar kasalarından REX8 Value’nun yan paneli ise şeffaf dizayn edilmiş. REX8 Economy’nin standart yan paneline ise 2 adet fan takılmasına olanak verilmiş. REX8 Value, gerekli hava sirkülasyonu için mavi LED’li 2 adet 120 mm’lik fan ile takılabiliyor. Ancak REX8 Economy’e herhangi bir fan takılmamış.
Gerek kabloların düzenlenmesi, gerekse hava sirkülasyonunun iyileştirilmesi için kablo kanallarını bünyesinde barındıran bilgisayar kasalarından REX8 Value’da, 4 adet USB 2.0 portu, 2 adet USB 3.0 portu, ses girişi ve mikrofon çıkışı yer alırken; REX8 Economy’de ise toplamda 6 adet USB 2.0 portu, ses girişi ve mikrofon çıkışı bulunuyor.
Sharkoon, REX8 Value’nun Avrupa satış fiyatını 46 Euro; REX8 Economy’nin Avrupa satış fiyatını 39 Euro şeklinde bildirdi.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ