Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Sony Jelly Bean Güncellemesi Başlıyor

Sony'den Yapılan Açıklamada Akıllı Telefonlarına Jelly Bean Güncellemeleri Geliyor

PCD-sony-android-jelly-beanSony tarafından geçen hafta yapılan duyuruda, Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi alacak akıllı telefonların güncelleme tarihlerini resmi olarak açıkladı.

Xperia Z ile birlikte kullanıcılarına daha sık güncelleme sözü veren Sony‘nin, 2012 yılında piyasaya sunduğu Xperia serisi telefonlar için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi hazırlığında olduğunu geçtiğimiz hafta duyurmuştu.

Yapılan duyuruda Sony, güncellemeler ile ilgili detayların önümüzdeki haftalarda duyurulacağını belirtmişti ki çok geçmeden beklenen detaylar gelmeye başladı.

Sony Mobile resmi blogundan yapılan açıklamada Xperia P, Xperia Go ve Xperia E dual için Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinin bu haftadan itibaren yayınlanmaya başlayacağı ve önümüzdeki hafta da devam edeceği bildirildi.

Sony’nin WALKMAN, Album, Movies uygulamalarının yeni sürümlerinin yanı sıra Battery STAMINA Mode sayesinde pil kullanımını konusunda da önemli değişiklikler yapacak olan Android 4.1 Jelly Bean güncellemesinde tüm bu Sony özelliklerinin yanı sıra Google Now gibi normal Jelly Bean özellikleri de Sony’nin akıllı telefonları için kullanılabilir olacak.

Yapılan duyuruda diğer modellerin güncelleme zamanı konusunda da açıklama yapan Sony, Xperia S, Xperia SL, Xperia ion ve Xperia acro S’in de sırada olduğunu ve Mayıs ayının sonundan itibaren bu cihazların da Android 4.1 Jelly Bean güncellemesine kavuşacağını bildirdi.

Ayrıca son bir not olarak tüm cihazların bu güncellemeyi “over the air”olarak yapamayacağını Xperia Go gibi bazı cihazlarda güncellemelerin bilgisayar aracılığıyla yapılması gerektiğini bilmekte de fayda var.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ