Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Toplama Bilgisayar – Oyun Bilgisayarı – Kasım 2014

Oyun seven arkadaşlarımız için üç aşamalı olarak bilgisayar önerileri yapmaya devam ediyoruz. İşte 2014 Kasım Ayı giriş segmenti toplama bilgisayar önerimiz.

Öncelikle bilgisayar toplayacak arkadaşlarımızın Toplama Bilgisayar Nedir – Toplama Bilgisayar Parçaları adlı makalemizi BURAYA TIKLAYARAK okumasını rica ediyorum. Sistem toplayacak arkadaşlarımız için bu makeleyi okumaları çok önemli. Şimdi lafı fazla uzatmadan 2014 Kasım Ayı Giriş Segmenti Toplama Oyun Bilgisayarımızı oluşturmaya başlayalım.

Bir çok sistem önerilerinde de karşılaşacağınız gibi Pentium G serisi giriş segementi toplama bilgisayarlarda hala favoriler arasında. Tabi bu sizin amacınıza bağlı oyun oynamayı severim, ama çokta bütçemi zorlamak istemiyorum derseniz Pentium G serisinden vazgeçmeyiniz derim. Şimdi kasamızı ortaya çıkaralım.

İşlemcimiz: Intel Petium G3258 Dual Core 3.2 Ghz kullanacağız. Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-160 TL civarında İşlemciyi bulabilirsiniz.

Anakartımız: Asus H81M-C Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-160 TL civarında Anakartı bulabilirsiniz.

Ekran Kartımız: Sapphire R9 265 2GB 256 bit GDDR5 Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-410 TL civarında Ekran Kartını bulabilirsiniz.

Harddiskimiz: WD 3.5″ 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Bu Harddiski ben kendi zevkime göre seçtim. Bilgisayarda yar kalmadı sıkıntısı yaşamaktan hoşlanmıyorum çünkü. Ama siz kendinize göre daha düşük alanlı bir HDD alabilirsiniz. Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-155 TL civarında Harddiski bulabilirsiniz.

Ramlerimiz: Kingston 4GB  ddr3 1600 Mhz  Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-100 TL civarında Rami bulabilirsiniz.

Kasamız: Thermaltake Versa II 500W MidT ATX Siyah  Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-180 TL civarında Kasayı bulabilirsiniz.

Şimdi kasamızın genel fiyatına bakacak olursak

İşlemci: -+160

 Anakart: -+160

Ekran Kartı: -+410

Harddisk: -+155

Ram: -+100

Kasa: -+180

Toplam: -+1100

civarında giriş segmenti oyun bilgisayarımızı toplamış olduk. Aşağıdan Kasım ayı için topladığımız Orta segment oyun bilgisayarına ulaşabilirsiniz.

Toplama Oyun Bilgisayarı – Orta Segment – Kasım 2014

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ