Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Toplama Oyun Bilgisayarı – Kasım Ayı

Ben oyun oynarım, hemde her türlü oynarım, bütün özellikleri sonuna kadar açarım diyorsanız işte düşünmenizi tavsiye edeceğimi bir sistem.

Bir konuyu belirterek makaleme başlamak istiyorum. toplayacak arkadaşlarımızın öncelikle piyasadaki oyunları ve o oyunların nasıl bir sistem ile oynanacağını iyi bilmesi gerekir. Sadece kendi oynayacağı oyun için toplaması hayal kırıklığı ile sonuçlana bilir.

Çünkü bazı oyunlarda olmazsa olmaz denilebilecek şeyler var. Bunların bilinmesi ve ona göre sistem toplanması gerekir.

Önceki makalemizde belirttiğimiz gibi öncelikle yacak arkadaşlarımızın adlı makalemizi BURAYA TIKLAYARAK okumasını rica ediyorum. mak isteyen arkadaşlarımız için bu makeleyi okumaları çok önem arzediyor. Çünkü bu makalemizde bilgisayar toplama serüvenimizde toplayacağımız parçaları ana hatlarıyla tanıtmıştık. Bir oyunu oynamadan önce şunu iyi bilmeliyiz. larımız ne kadar iyi isi oyundan alacağımız zevk okadar üst seviyede olacaktır. Şimdi lafı fazla uzatmadan 2014 Kasım Ayı için toplayacağımız dördüncü Oyun Bilgisayarımızı oluşturmaya başlayalım.

İşlemci: AMD Fx8320 – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-410 TL civarında işlemciyi bulabilirsiniz.

Ram: Kingston 8 GB ( 2×4) 1600 Mhz Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-260 TL civarında ramleri bulabilirsiniz.

Anakart: Asus M5A97 çipset AM3+ Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-255 TL civarında anakartı bulabilirsiniz.

HDD: (İki adet size kalmış): Sandisk 128 GB Standart SATA SSD + Seagate 3.5″ 2TB Barracuda Surveillance Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm HDD  – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber SSD’yi+-195 TL     –     Seagate’i: +-260 TL civarında bulabilirsiniz.

Ekran Kartı: POWERCOLOR Radeon R9 270 Turbo Duo OC, 2 GB, GDDR5, 256 Bit – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-510 TL civarında ekran kartını bulabilirsiniz.

Kasa: Corsair Carbide 200R 550 Watt 80+ PSU’lu ATX Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-300 TL civarında kasayı bulabilirsiniz.

Toplama oyun bilgisayarımızın maliyeti= +-2190

İsteyen arkadaşlarım Seagate hdd’de daha düşük modellerden alabilirler. Ve birde ekran kartını bir iki tık düşürebilirler. Fiyat konusunda 200’in altına düşüresiniz ozaman.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ