Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Toplama Oyun Bilgisayarı – Orta Segmenti – Kasım 2014

Oyun, Oyun ve yine oyun diyen arkadaşlarımız için Orta Segment oyun bilgisayırımız toplama başlayabiliriz.

Birçok makalemizde belirttiğimiz gibi öncelikle bilgisayar toplayacak arkadaşlarımızın Toplama Bilgisayar Nedir – Toplama Bilgisayar Parçaları adlı makalemizi BURAYA TIKLAYARAK okumasını rica ediyorum. Sistem toplamak isteyen arkadaşlarımız için bu makeleyi okumaları çok önem arzediyor. Çünkü bu makalemizde bilgisayar toplama serüvenimizde toplayacağımız parçaları ana hatlarıyla tanıtmıştık. Şimdi lafı fazla uzatmadan 2014 Kasım Ayı Orta Segment Toplama Oyun Bilgisayarımızı oluşturmaya başlayalım.

Bilindiği gibi öncen oyun bilgisayarları denilince aklımıza donanım olarak ilk işlemci gelir. Ve haliyle işlemci de AMD olurdu. Ama artık öyle bir şey yok bence. İntel hem yaptığı işlemcilerle hemde kullanıcılarına hitap eden fiyatlarıyla bu aralar özellikle çok iyi iş çıkarıyor. Bu yüzden işlemcimizi İntel seçeceğiz. Şimdi Toplama Oyun Bilgisayarlarımızdan Kasım Ayı Orta Segmenti toplaya biliriz.

İşlemci: AMD Fx 6350 işlemci  Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-360 TL civarında İşlemciyi bulabilirsiniz.

Anakart: MSI 970A G43  AM3+ anakart   Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-200 TL civarında Anakartı bulabilirsiniz.

Ekran Kartı: Sapphire R9 270X  2GB GDDR5 ekran kartı Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-520 TL civarında Ekran Kartını bulabilirsiniz.

Harddisk:

  • Sandisk 128 GB Standart SATA SSD (işletim sistemi için  Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-170 TL civarında Harddiski bulabilirsiniz.
  • WD Caviar Green 500 Gb 5400 rpm HDD ( Diğer veri arşiviniz için)   Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-140 TL civarında Harddiski bulabilirsiniz.

Ramler: Kingston 8 GB ( 2×4) 1600 Mhz  Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-260 TL civarında Ramleri bulabilirsiniz.

Kasa: Corsair Carbide 200R 550 MidT ATX Siyah Kasa  Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-300 TL civarında Kasayı bulabilirsiniz.

Bunlara ek olarak isterseniz 2+1 ses sistemi de alabilirsiniz.

Şimdi kasamızın genel fiyatına bakacak olursak

İşlemci: -+360

Anakart : -+ 200

Ekran Kartı : -+520

SSD + Harddisk: -+170+140

Ram: -+180

Kasa: -+300

TOPLAM: -+1870

civarında orta segment oyun bilgisayarımızı toplamış olduk. Üst seviye oyun bilgisayarımızda görüşmek üzere. Aşağıdan Kasım ayı için topladığımız giriş segmenti oyun bilgisayarına ulaşabilirsiniz.

Toplama Oyun Bilgisayarı – Giriş Segmenti – Kasım 2014

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ