Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Toplama Oyun Bilgisayarı – Üst Segment – Kasım 2014

Oyun, Oyun ve yine oyun diyen arkadaşlarımız için Üst Segment oyun bilgisayırımız toplama başlayabiliriz.

Bir konuyu belirterek makaleme başlamak istiyorum. Oyun bilgisayarı toplayacak arkadaşlarımızın öncelikle piyasadaki oyunları ve o oyunların nasıl bir sistem ile oynanacağını iyi bilmesi gerekir. Sadece kendi oynayacağı oyun için toplaması hayal kırıklığı ile sonuçlana bilir.

Çünkü bazı oyunlarda olmazsa olmaz denilebilecek şeyler var. Bunların bilinmesi ve ona göre sistem toplanması gerekir.

Önceki makalemizde belirttiğimiz gibi öncelikle bilgisayar toplayacak arkadaşlarımızın Toplama Bilgisayar Nedir – Toplama Bilgisayar Parçaları adlı makalemizi BURAYA TIKLAYARAK okumasını rica ediyorum. Sistem toplamak isteyen arkadaşlarımız için bu makeleyi okumaları çok önem arzediyor. Çünkü bu makalemizde bilgisayar toplama serüvenimizde toplayacağımız parçaları ana hatlarıyla tanıtmıştık. Bir oyunu oynamadan önce şunu iyi bilmeliyiz. Donanımlarımız ne kadar iyi isi oyundan alacağımız zevk okadar üst seviyede olacaktır. Şimdi lafı fazla uzatmadan 2014 Kasım Ayı Üst Segment Toplama Oyun Bilgisayarımızı oluşturmaya başlayalım.

İşlemci: Intel Core i5-4690k – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-680 TL civarında İşlemciyi bulabilirsiniz.

Anakart: MSI Z97  PC Mate  Sata III USB 3.0 – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-270 TL civarında Anakartı bulabilirsiniz.

Ram: Gskill Ripjaws 2x4GB 1600 Mhz Dual Kit – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-280 TL civarında Ramleri bulabilirsiniz.

Harddisk: Sandisk 128 GB Ultra Plus  SSD – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-200 TL civarında Harddiski bulabilirsiniz.

Ekran Kartı: MSI Geforce GTX 970 Gaming 4GB GDDR5 256 bit – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-1250 TL civarında Ekran Kartını bulabilirsiniz.

Kasa: Corsair Carbide 300R 80 Plus 600 W – Piyasa fiyatı bir çok yerde farklılık göstermekle beraber +-430 TL civarında İşlemciyi bulabilirsiniz.

İşlemci: -+680

Anakart: -+270

Ram: -+280

Harddisk:  -+200

Ekran Kartı: -+1250

Kasa: -+430

Toplam: -+ 3100 TL

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ