Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Toshiba’dan Yeni HD LED Akıllı TV’ler

Toshiba'nın Yeni Akıllı TV'leri W4, L4, L6 ve L7 Serisi Geliyor

Toshiba Europe GmbH yaptığı açıklama ile W4, L4, L6 ve L7 serisi HD LED televizyonlarda Akıllı TV özelliği ile geleceğini açıkladı. Bu akıllı TV’ler geniş kullanım özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

PCD-Toshiba-Led-TV

 Son dönemlerde büyük ilgi uyandıran Bulut Televizyonlar (Cloud TV), hem akıllı içeriklere erişim, arama, ve önerme, hem de sosyal ağlar özelliklerini üst düzeyde kullanarak Toshiba’nın bu sektördeki yeniliklerini de göreceğiz.

Tüm seriler Toshiba’nın yeni ve bütünleşik ürün tasarımıyla, mat veya parlak siyah renklerde ve 81 cm’den (32”) 146 cme (58”) uzanan farklı ekran boyutlarıyla geliyor. Bu akıllı ve şık televizyonların Avrupa’daki satışı 2013’ün ikinci çeyreğinde başlayacak.

Internetli Televizyondan Daha Fazlası

Toshiba Bulut Hizmetlerinin merkezinde kişiselleştirme bulunuyor. Böylece kullanıcılar kendi zevk ve tercihlerine uygun sosyal ağ bildirimleri ve içerik önerilerini alabilme imkanı da sunuyor. Öneri hizmetleri belirli bir öneri algoritmasına dayanarak, dinamik şekilde gelecek yedi gün mevcut olacak içeriklerin yenilenmiş listeleri oluşturuyor.

Güçlü arama aracı ise, internet üzerinden bağlı Elektronik Program Kılavuzu (EPG) ve Video-on-Demand hizmetlerinde ve ev ağına bağlı diğer cihazlarda depolanan içerikler arasından popüler dizileri, şovları, filmleri, spor programlarını ve bunun gibi bir çok programı bulup keşfediyor.

Böylece izleyiciler artık yayıncı kanalların programlarına bağlı kalmak zorunda kalmayacaklar, ne istiyorlarsa onu izleyebilecekler.

Sosyal TV hizmetleri

Toshiba Cloud TV akıllı ve kişiselleştirilmiş arama ve öneri özelikleri,  TV uygulamaları ve hava durumu gibi pratik araçlar sunmanın yanısıra kullanıcılara mobil cihazlarındaki içeriklerle rahatlıkla etkileşim kurma imkanı veriyor.

Portal, Aile Takviminden Kişisel Mesajlaşmaya kadar pek çok Sosyal TV hizmetine ilave olarak internette en fazla aranılan TV şovları veya kullanıcıların o anda izlediği program ile ilgili canlı tweetler iletebiliyor.

Bütünleşik kullanıcı arayüzü

Toshiba Cloud TV kullanıcıların sunulan hizmetler içinde aradıklarını kolayca ve sezgisel olarak bulabilecekleri bir grafik tasarıma sahip. Kullanıcı arayüzünün sadeliği ve tarzı Toshiba’nın yeni bütünleşik televizyon tasarımı yaklaşımının bir parçası olarak televizyonların fiziksel tasarım unsurlarıyla tüketicinin yaşadığı toplam deneyimi birleştiriyor.

Bu yeni arayüz, Açık Tarayıcı, Intel WiDi, kayıtlı programlar ya da uyarılar gibi kilit özelliklere erişim de sağlıyor. Bundan da ötesi, ev ağı üzerindeki herhangi bir USB veya DLNA cihazından depolama birimine de erişilebiliyor.

Görüntü kalitesi

Toshiba yeni W4, L4, L6 ve L7 serileri ile hem ekran boyutu, malzeme ve renk kullanımı hem de görüntü teknolojisi ve ilave özellikler açısından tüketici için geniş seçenekler sunmaya devam ediyor.

Daha da fazlası, L7 serisi televizyonlar 3D aktif örtücü teknolojisini kullanarak 3D içerikleri Full HD çözünürlükte izleme zevkini de sunuyor.

İlave olarak 2D’den 3D’ye dönüştürme teknolojisi beğendiğiniz 2D formatındaki programları ve filmleri 3D keyfiyle izleyebilmenizi sağlıyor. Ayrıca tüm Full HD televizyon serileri (W4 serisi için HD Ready) ortak olarak hızlı spor veya aksiyon sahnelerinde yumuşak ve parlak görüntüler sağlayan Active Motion & Resolution (AMR) 50, 100 veya 200 gibi Toshiba’nın çok iyi bilinen görüntü kalitesi üstünlüklerine sahip.

Tüm modeller dahili Wi-Fi özelliğine sahip, ayrıca cihazlar arasında kolay içerik paylaşımı ve rahat USB Video Kayıt için çoklu bağlantı seçenekleri ile donatılmış.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ