Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Twitter 7 Yaşında – Geçmişten Geleceğe Video

Sosyal Ağların Fenomenlerinden Twitter 7 Yaşına Girdi

Kısa zamanda sosyal ağların fenomeni haline gelen sosyal ağ uygulamalarından Twitter 7 yaşına girdi.

PCD-twitter-7-yasinda

Twitter‘ın kurucusu Jack Dorsey kısa zamanda bu kadar popüler olmayı beklemediklerini açıkladı. Fakat şu anda Dünya’nın en büyük markalarından biri haline gelen Twitter‘dan günde 400 milyona yakın tweet atılıyor.

200 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter kullanıcıları arasından Dünya’nın bütün ünlü simaları bulunuyor ve tweetlerini paylaşıyorlar.

Oldukça büyük bir reklam kaynağı olan Twitter ünlülere para da kazandırmaktadır. Twitter’da 16 milyondan fazla takipçisi olan Amerikalı ünlü TV yıldızı Kim Kardashian, markalarla anlaşmalı olarak attığı her tweet başına 8 bin dolar almaktadır.

Twitter Nedir?

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tvît (tweet, İng. cıvıldama) adı verilen 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracı olmuş durumda. Kullanıcılar tarafından atılan tweet’ler herkes tarafından görülebiliyor. Ancak kullanıcılar attıkları tweet’leri sadece kendi arkadaşları olarak da görülmelerini sınırlandırma özelliği barındırıyor. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweet’lerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter’ın websitesi aracılığıyla tweet’lerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter’ın websitesine uyumlu harici uygulamalar( akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yaparak tweet atabilir ya da tweet’leri okuyabilirler.

Twitter 7. Yılına özel de bir video hazırladı.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ