Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

USB bellek kısayol virüsü temizleme resimli anlatım

USB bellek kısayol virüsü temizleme

Usb flash belleğinize bakınca dosyalarınıza ait bir çok kısayol görüyorsanız ve  tıkladığınızda birşey olmuyorsa, kısa yol virüsü usb flash belleğinize bulaşmıştır.
Kısayol virüsü USB flash belleklere bulaştığında içindeki bütün dökümanlarınızı kısa yol olraak görürsünüz. Kısayol virüsü sistemi aşırı derecede yavalatmasada tıkladığınızda bilgisayarınızda bir yavaşlama olduğunu görürsünüz.

usb flash bellek kısa yol virüsü temizleme resimli pcdonanim.com
Eğer bu kısayol virüsünü temizlemezseniz ileride bilgisayarın reset atmasına sebep olmaya başlayacaktır. Bu da aynı zamanda hdd etkiler ve çalışan porgramlarınız bir süre sonra çalışmaz duruma gelebilir. Bu virüs USB bellek, Usb sürücüler, Usb Flash Disklere ve Taşınabilir HDD’lere ve micro SD kartlara bulaşabilir. Kısayol Virüsü Nasıl Temizlenir sorunuzun cevabını verelim.

USB flash bellek kısayol virüsü temizleme resimli anlatım adımları:

İlk adım olarak Autorun Exterminator programını indirin. BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

İkinci adım da indirdiğiniz zip dosyasını açın ve içindeki AutoRunExterminator.exe dosyasını iki kere tıklayarak çalıştırın. Eğer bilgisayarınız windows 7 ise ve güvenlik seviyesi orta derece ise size bir program yüklediğiniz taktirde bunu yüklemek isteyip istemediğiniz sorar. Bu adıma TAMAM diyerek devam ediniz.

AÇIKLAMA: AutorunExterminator programını usb flash belleğinizdeki yada taşınabilir hdd’nizdeki  autorun.inf dosyasını pasif yapmak kurduk.

Üçüncü adım olarak Başlat’tı tıklayın sağ alttaki ikonu tıklayın.

Programları ve dosyaları ara kısmına cmd yazınız.

kısayol virüsü temizleme2

 

Veya da kısa yol olarak Windows tuşuna basılı tutun ve R tuşuna basın. Çalıştır ekranı gelecek bu ekrana cmd yazın. Ve enter tuşuna basın.

kısayol virüsü temizleme3

 

Komut istemi ekranı karşınıza gelecek. Siyah bir ekran. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.
kısayol virüsü temizleme4

 

Benik kısayol vürüsü giren flash belleğim G olduğu için G olarak anlatıyorum. Siz kendi belleğiniz hangi harf ise onu yazacaksınız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.

kısayol virüsü temizleme5

attrib  -h  -r  -s  /s  /d  G:\*.*

Daha sonra enter tuşuna basın. Bu işlemleri yaptıktan sonra kaybolan tüm dosyalarınız görünür hale gelecektir. Ve en son olarak usb flah belleğinizdeki bilmediğiniz dosyaları ve .exe olan bilmediğiniz programları siliniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ