Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Usb Flash Belleği ReadyBoost Yapma – Windows 7

Usb Flash Belleği Ram Olarak Kullanma Windows 7

Kullandığınız bilgisayarı hızlandırmak için usb flash belleğinizi ram olarak kullana bilirsiniz. Buna ReadyBoost yapmak denir. ReadyBost daki genel mantık bir USB flash bellek veya da bellek kartı takarak ReadyBoost’un bunu ödünç olraak kullanmasını sağlamaktır.
ReadyBoost kullandığınız bilgisayarın  belleği azaldığında taktığınız bellek kartını veya da usb flash belleği kullanarak bilgisayarınızın performansını artırmayı sağlar.
Bunun sebebide programlar çalışırken windows verileri depolamak için yere ihtiyac duyar. Bunun içinde windows sabit sürücüyü kullanır ve düşük bellekli bilgisayarınız yavaşlar.

Usb Flash Belleği ReadyBoost Yapma - Windows 7 pcdonanim.com

Flash belleğin yazma ve okuma hızı daha farklı olduğundan size hızlı bir alternatif sunar.
ReadyBoost’u çoğu flash bellek ve bellek kartı destekler. Windows 7’de, birden fazla  flash belleği ve hatta birden çok aygıtı ReadyBoost yapabilirsiniz. (Maksimum sayı sekizdir) Aygıtların toplam hızı en fazla 256 gigabayt (GB) ek bellekte işe yarar.
Flash belleğinizin yada bellek kartınızın ReadyBoost özelliğini destekleyip desteklemediğini öğrenmek için olup olmadığını anlamak için sağa tıklayıp özellikler deyin ve menüden ReadyBoost’u seçin. Eğer taktığınız ayğıt ReadyBoost’u destekliyorsa aşağıdaki gibi bir panel çıkar karşınıza.

ReadyBoost destekler pcdonanim.com

Buradan bu aygıtı kullan seçeneğini seçip uygula derseniz windows 7 belleğinizi kullanmaya başlar.

Eğer kullandığınız bilgisayarın disk performansı yüksek ise ReadyBoost’tan yararlanamazsınız diye bir uyarı alırsınız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi.

ReadyBoost desteklemez pcdonanim.com

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ