Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Watch Dogs’un Konusu Nedir?

2014 Bilgisayar Oyunlarından Watch Dogs'un Konusu Nedir?

Watch Dogs’un Konusu Nedir?

2014 bilgisayar oyunları arasında yer alacak olan ve kullanıcıları ile buluşması düşünülen Watch Dogs’un konusu genel olarak 2003 yılında Kanada’nın Ontario bölgesinde yaşanan bir elektrik kesintisinden dolayı New York, Toronto ve Detroit başta olmak üzeri onlarca şehirde iki gün boyunca yaşanan sıkıntıları konu alıyor. Çünkü elektrik kesintisinden doğan sıkıntılor yani, su, ulaşım ve endrüstiel sıkıntılar çok insan için bir faciaya sebep olmuştu.

Tabiki bu senaryo genel kapsamlı birşey bu olay Watch Dogs için biraz değiştirilerek oyuna yansıtıldı. Değiştirilen kısımlardan biri ise gerçek yaşanan olayda elektriklerin kesilme sebebi bir şirketin bilgisayarlarında oluşan hata idi. Ama oyunda bu hata olarak değil bir hackerin saldırısı olarak işlenmiştir.

Hacker New York’un güç şebekesine gizlice virüs saldırısı yaparak bilgisayarları çalışmaz hale getiriyor.  Bu saldırı çok geniş çaplı bir güç kesintisine sebep oluyor. Bu olay sonucunda yüzlerce insan yaralanıyor ve hayatını kaybediyor. Tabiki bu olay büyük şirketlerin ve kurumların dikkatinden kaçmıyor.

Çünkü tek bir elektrik kesintisinin nasıl bu kadar büyük hasar verdiğini araştırmaya başlıyorlar.  Bu olay aslında bütün sistemlerin komplike çalışmasını ve bir birine ne kadar bağlantılı olduğunu ortaya çıkarıyor.

Watch Dogs konusu pcdonanim.com

Bu yüzden büyük firmaların hepsi yeni bir proje için güzlerini birleştiriyorlar. Ve ortak olarak yeni bir sistem geliştiriyorlar. Ortak geliştirilen bu sisteme ise “CtOS” (Central Operating System / Merkezi İşletim Sistemi) diyorlar. Geliştirilen bu güvenlik sistemi sayesinde güvenlik kameraları, trafik lambaları, cep telefonları ve daha birçok elektronik cihaz tek bir merkezden yönetilebiliyor. Bu sayede büyük firmalar  insanların özel hayatları hakkında  birçok bilgi edinebiliyor.
Firmalar bu bilgileri kendi çıkarları için kullanmaya başlıyorlar. İhtiyacı olan insanlara ürün satmak için, günlük hayatlarında ihtiyacı olan şeyleri karşılamak için ve daha bir çok alanda sistemden yararlanıyorlar.

Watch Dogs’un ana karakteri olan  Aiden Pearce ise bu durumu kendi çıkarları için kullanmayı düşünüyor ve  bu firmaların oluşturduğu merkezi işletim sistemine sızıyor.
Şehirdeki güvenlik kameralarını, banka hesaplarını, trafik lambalarını elindeki profiler adlı  cihazla kontrol ediyor.
Bunu yapmasının yegane amacı ise intikam almak.

Aiden Pearce ve ailesinin geçmişi biraz karıştır. Ailesi geçmişte kimliği bilinmeyen kişiler tarafından bir çok kez saldırıya uğramıştır. Aiden Pearce ise bu durumu degiştirmek için profiler adlı cihaz ile şehri bir silah gibi kullanarak saldırganlardan intikam almak istiyor. Genel hatları ile Watch Dogs’un konusu budur. Aşağıdan Watch Dogs tanıtım videosunu izleye bilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ