Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Western Digital 5 TB’lık Harddisk

Western Digital'den 5 TB'lık Harddisk

Western Digital, 2013’ün sonlarına doğru 5 TB’lık hard disk modellerini piyasaya sürecek. Tek plakada 1 TB kapasiteyi gören firma, yeni diskleriyle dikkat çekeceğe benziyor.

Sabit disk piyasasında hakettiği yeri bulan Western Digital, tek plakada 1 TB kapasiteye ulaşmasının ardından yeni disk modellerini geliştirmeye devam ediyor.

Western Digital’in 2013 yılı planları kapsamında 5 TB kapasiteli diskler de gözlerden kaçmıyor. WD Green ve Red serilerine gelecek olan 5 TB’lık disklerin dönüş hızı 5400 RPM ile 5900 RPM arasında değişken olacak şekilde ayarlanacak.

5 TB’lık disklerinde tek plakada 1.25 TB kapasiteye çıkacak olan Western Digital, böylece 5 TB’lık disklerini toplam 4 plakalı düzende pazara sunacak.

Firmanın 2013 Yol Haritası Dikkat Çekici Modellerle Geliyor:

Western Digital, WD Green 4TB (WD40EZRX) ve WD Red 4TB (WD40EFRX) sürücülerini 2013’ün 3. çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. 2013 yılının 4. çeyreğinde ise WD Green 5TB (WD50EZRX) veWD Red 5TB (WD50EFRX) modelleri piyasaya sunarak pazardaki payını artırmayı düşünüyor.

 

 

Tek Plaka Avantajı:

Tek plakada 1.25 TB kapasitesine erişmek demek, 2.5 TB kapasiteli çok daha hızlı disklerin piyasaya sürülebilme imkanı demek. Plaka sayısı ne kadar daha az olursa hard diskler o kadar az güç tüketimi ve yüksek performans göstererek ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Yani kapasitenin arttırıldığı ürünler, ters açıdan baktığımızda yeni daha yüksek performanslı ürünlere de öncülük edecek gibi görünüyor.

 

 

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ