Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Windows 10 Özellikleri

Microsoft Windows 10 tüm kullanıcılarını şaşırtan yenilikleriyle birlikte geliyor

Microsoft Windows 10 tüm kullanıcılarını şaşırtan yeniliklerle geliyor

Windows 10 Özellikleri arasında neler bulunuyor , hangi donanım özelliği ile geliyor bu sorun cevabı haberimizde.

Windows 8 microsoft için başarı olmamıştı, win 8 de bir çok kalıplar yerinde yoktu kullanıcıları en çok başlat menüsünün olmaması üzmüştü, ancak microsoft bu sorunu göz önüne almış olmalıki bazı değişikliklere yer vermiş.

Windows 10 Başlat Menusü

Bilgisayar kullanıcılarının merakla beklediği ve özlediği başlat menusü nihayet windows 10 sürümüyle gözler önüne çıkıyor, başlat menüsünde bir çok değişikliğin yanı sıra her zaman ki sadeleştirilmiş haliyle kullanıcılarını mutlu edecek.

Windows_10_pcdonanim

Ön İzleme Seçeneği

Bir diğer özellik ön izleme seçeneği, windows 7 ve windows 8 lerde alt barda küçük ön izlemeleri mevcuttu  windows 10 da daha da büyüterek kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmış. Bir çok uygulamayı pencereler arasında geçiş yaparak istediğiniz seçeneği ön planda tutabilirsiniz.

Sanal Masaüstü

Tek masaüstünden sıkılanlar için microsoft yeni işletim sistemi nde bunu da ön plana almış, multi-task özelliğiyle bir den fazla sanal masaüstü oluşturabilirsiniz. Şirkette bilgisayar kullananlar için bu özellik çok kapsamlı olmuş diyebiliriz, iş yoğunluğundan sıkılanlar sana masaüstün de oyun oynarken diğer masaüstünde işini yapabilir.

Aynı Ekranda 4 Ayrı Pencere

Son donanım lı Akıllı telefon larda ortaya çıkan bu özellik windows 10 da tüm kullanıcılar tarafından kullanılacak, peki nedir bu 4 ayrı pencere. Tek ekranda 4 farklı pencere yaptığımız iş için bize kolaylık sağlıyor, örneğin ofis çalışanı iseniz 1. pencerede office dosyaları varken diğer bir pencerede grafik alanı oluşturabilirsiniz, diğer bir pencerede tarayıcınızı açıp görüntüleme yapabilirsiniz. Bu özellik ofis çalışanlarına bir çok kolaylık sağlayacak.

Windows 10 birçok platformlara uyumlu şekilde gelecek, Cep Telefonu, Tablet , Leptop, Masaüstü platformlarında yer alacak.

windows-10-pcdonanim

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ