Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Windows 7 Kurulumu, Windows 7 Format Atma Resimli Anlatım

Windows 7 Yüklemek İstiyorsanız Resimli Makalemizi Okumalısınız

Öncelikle Windows 7 kurulum için elinizde Windows 7 kurulum cd’si bulundurmanız şart. Windows 7 format atmak için öncelikle CD-Rom u bios’tan seçmemiz de şart. Yani bios ilk önce harddiski değil CD-Rom’unuzu görmeli. Bios’ta CD-Rom’u seçmek farklılık gösterse de çoğu bilgisayarda F5 ile seçilir. Bilgisayar başlatılırken F5 tuşuna basarak bios menüsüne giriyoruz ve CD-Rom’u seçiyoruz.

 

PCD-bios-cd-rom-secme-1

Daha sonra kuruluma geçmek için Windows önyükleme yapacaktır. Eğer bu aşamayı doğru yaptıysanız CD’yi okuyacak ve aşağıdaki gibi önyükleme uyarısı gelecektir.

PCD-Windows-7-Format-Atma-1

Burada yapmamız gereken şey gayet basit. Herhangi bir tuşa basarak kuruluma başlıyoruz. Yalnız bu kısmı kaçırmamanız gerekiyor. Yoksa bilgisayarı yeniden başlatmak ve işlemleri baştan almak zorunda kalabilirsiniz.

 

PCD-Windows-7-Format-Atma-4

Daha sonra windows dosyaları önyükleme yapacaktır. Kurulum dvd’sini herhangi bir şekilde çıkarmaz veya bilgisayara herhangi bir müdahalede bulunmazsanız kurulum doğru bir şekilde devam edecektir.

PCD-Windows-7-Format-Atma-6

 

Bütün işlemleri doğru yaptıktan sonra yukarıda gördüğünüz resimdeki ekran gelecektir. Yani windows kurulumu başlayacaktır. Size gerekli ayarları resimdeki gibi seçmeniz gerekmektedir.

 

PCD-Windows-7-Format-Atma-7

Karşınıza resimdeki gibi şimdi yükle butonu geldiğinde bilgisayarınız kuruluma hazır demektir. Şimdi yükle butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

PCD-Windows-7-Format-Atma-7

Daha sonra resimde görüldüğü üzere “Windows 7 Lisans Koşulları” gelecektir karşımıza. Burada aşağıdaki “Lisans koşullarını kabul ediyorum” bölümünü işaretleyerek devam etmemiz gerekiyor.

PCD-Windows-7-Format-Atma-7

Yukarıdaki pencereyi gördükten sonra, özel seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

PCD-Windows-7-Format-Atma-7-Recovered

Kurulumun en önemli safhalarından birisi burasıdır. Yukarıdaki pencereyi gördüğünüz zaman “sürücü seçenekleri”nden harddisk bölme, silme vb. işlemleri yapacağız.

PCD-Windows-7-Format-Atma-11

Bu ekran geldiğinde ise eğer yedekleriniz varsa ya da önceden bölünmüşse harddiskiniz orayı seçememeniz gerekmektedir. Sadece kurulumu yapacağınız bölümü seçmeniz gerekiyor. Kurulumu yapacağınız harddiski seçtikten sonra sil butonuyla harddiskin içindeki veriyi siliyoruz ve biçimlendir butonuna basıyoruz.

PCD-Windows-7-Format-Atma-12

Daha sonra Windows sistem dosyalarını yüklemeye başlıyor. İşlem tamamlandığında windows ayarları gelecektir. Ayarları kendinize göre yapılandırabilirsiniz.

PCD-Windows-7-Format-Atma-13

Yukarıdaki ekran geldiğinde Windows kurulumunuz tamamlanmış demektir. Yepyeni Windows’unuzu artık kullanmaya başlayabilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ